loading...

learnroz

ثبت نام در کلاس کنکور چقدر مهم است؟

learnroz بازدید : 17 دوشنبه 17 شهريور 1399 نظرات ()

 

بلااستثنا همه علاقه مندان به درس و تحصیل، آرزوی ورود به دانشگاه های مطرح کشور را دارند. اما برای رسیدن به این آرزو، آزمون بزرگ و سرنوشت سازی به نام کنکور وجود دارد که درصد کمی از افراد، موفق به عبور از آن و رسیدن به دانشگاه های بزرگ و سطح اول کشور می شوند. به همین دلیل موفقیت در آزمون سراسری کنکور بسیار مهم است.

اگر به تابلوهای سطح شهر نگاهی بیاندازید درصد چشمگیری از تبلیغ ها مربوط به کلاس کنکور می باشد که در تمام ماه های سال حسابی شلوغ و پرطرفدار است.

کلاس کنکور

آیا فقط رتبه های برتر کنکور اجازه ورود به دانشگاه ها را دارند؟

آیا برای موفقیت در آزمون کنکور لازم است حتما در کلاس کنکور شرکت کنیم؟

اگر به دنبال پاسخ مشخصی به سوالات مربوط به کلاس کنکور و داشگاه ها هستنید با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

آیا فقط رتبه های برتری شانس حضور در دانشگاه را دارند؟

خیر!!

این تصور که اگر رتبه برتری نشود نمی توانم به دانشگاه بروم اشتباه است. در حال حاضر با افزایش دانشگاه ها می توان گفت همه می توانند به داشگاه بروند اما در سطوح مختلف. طبیعتا دانشگاه های سطح اول کشور برای رتبه برتری ها خواهد بود.

دانشگاه های متوسط نیز برای افرادی که تلاش کافی نداشته اند مجاز خواهد بود. اما افرادی که نه در کلاس کنکور شرکت کرده اند و نه تلاش آنچنانی داشته اند نیز می توانند به دانشگاه بروند، اما نه دانشگاه های دولتی! این دسته از افراد بایستی دانشگاه های نیمه دولتی، آزاد، خصوصی و... را برای تحصیل انتخاب کنند.

پس می توان گفت هرچقدر که تلاش کنید می توانید در دانشگاه های بهتری حضور داشته باشید.

بهترین کلاس کنکور در تهران

آیا بدون شرکت در کلاس کنکور موفق نخواهیم شد؟

 

باز هم خیر. اما بنا به شرایطی!

 

در سال های اخیر کسانی هم بوده اند که بدون شرکت در کلاس کنکور موفق شده اند به رتبه های تک رقمی و دو رقمی در کنکور برسند. اما وقتی به آمار نگاه می کنیم درصد چشمگیری از رتبه برتری های هر سال، افرادی هستند که در کلاس کنکور شرکت کرده اند.

نمی توان گفت برای موفقیت حتما باید از کلاس های کنکور استفاده کنید اما از آنجا که این آزمون در آینده شغلی و تحصیلی شما تاثیر بسیار زیادی دارد، پیشنهاد می شود از تمامی امکانات موجود استفاده کنید. قاعدتا افرادی که بدون استفاده از این کلاس ها موفق اند سعی و تلاش دو چندان داشته اند که از عهده هر کسی برنمی آید.

 

کلام آخر

ثبت نام در کلاس کنکور، در صورتی که موارد مهمی را قبل از انتخاب در نظر نگیرید، همیشه موفقیت آمیز نخواهد بود. کلاس کنکور مناسب باید دارای اساتید مطرح و باتجربه باشد، خدمات قابل قبولی ارائه دهند و برنامه مناسبی برای آموزش داشته باشند. درصدی از رتبه برتری های سالیان گذشته از آن کلاس کنکور استفاده کرده باشند.

 

چه زمانی رژ لب جامد بزنیم؟

learnroz بازدید : 41 سه شنبه 11 شهريور 1399 نظرات ()

اولین نوع رژ لبی که وارد بازار شد  و طرافداران زیادی پیدا کرد رژ لب جامد بوده است. رژ لب یک وسیله آرایشی است که برای رنگ کردن لب ها استفاده می شود. استفاده از هر نوع رژ لبی روی لب های شما و در کل آرایشتان بسیار تاثیر گذار است. در واقع استفاده از رژ لب آخرین مرحله آرایش صورت و تکمیل کننده آن است.

رژ لب جامد دارای بافت و رنگ های متنوعی است که در ادامه تاثیرات هر یک را توضیح می دهیم.

رژ لب

رژ لب های جامدی که رنگ مات دارند دارای پوشش و کاور بالایی هستند. تمام قسمت های لب را می توانند به خوبی رنگ کنند. ماندگاری بالایی دارند و مدت زمان بیشتری روی لب های شما باقی می مانند. این گروه از رژ لب دارای طیف رنگی وسیعی است و شما می توانید برای مهمانی ها و مجالس رنگ رژ لبتان را با رنگ لباستان ست و هماهنگ کنید. نکته ای که در مورد استفاده از این رژ لب ها باید در نظر بگیرید این است که، رژ لب های مات پوست لبتان را خشک می کند و در استفاده طولانی مدت و مکرر می تواند به بافت پوست لبتان آسیب وارد کند. این رژ لب برای استفاده روزانه مناسب نیست و بیشتر برای مهمانی ها کاربرد دارد.

رژ لب جامدی که حالت کرمی دارد و با چرخش ابزار زیر رژ لب از محفظه اش بیرون می آید دارای چربی مناسبی است. به پوست لبتان لطافت می بخشد و دارای درخشش کمی است که سبب می شود لب های شما کمی حجیم تر و برجسته تر نشان داده شود. این نوع رژ لب ها برای استفاده روزانه مناسب هستند اما ماندگاری کمی دارند. مثلا با نوشیدن یک فنجان چایی رد رژ لب شما روی فنجان می ماند و نیاز به تمدید مجدد رژ خواهید داشت. البته این مسئله در خانم ها حل شده است و همیشه درون کیف همراهشان یک رژ لب برای موارد اضطراری وجود دارد.

رژ لب های جامدی هم وجود دارد که تنوع رنگی خاصی ندارند. در واقع مواد تشکیل دهنده آن دارای مقادیری روغن طبیعی است که برای تقویت پوست لب استفاده می باشد. این نوع رژ لب برای خانم هایی که سن پایین دارند، آرایش لایت و ملایم دارند و فقط می خواهند لب هایشان یک شان داشته باشد بسیار مناسب است. رژ لب های این دسته برای استفاده روزانه در محل کار بسیار مناسب می باشد. ماندگاری بالایی ندارد، روغن آن جذب پوست لب می شود. در نتیجه بعد از چند ساعت در صورت تمایل باید آن را تمدید کنید.

رژ لب

می توانید رژ لب ها را به صورت ترکیبی استفاده کنید. مثلا اگر شما یه تنوع رنگی که در رژهای مات وجود دارد علاقه مند هستید اما دوست ندارید که پوست لبتان خشک شود و آرایشتان مصنوعی جلوه کند می توانید ابتدا یه لایه رژ لب مات به لب هایتان بزنید سپس با یک رژ لب جامد بی رنگ که شاین است به لب هایتان درخشش دهید و آن را برجسته تر نشان دهید.

در انتخاب رنگ رژ لب دقت کنید. رژ لبی را انتخاب کنید که با رنگ صورتتان، رنگ موهایتان و آرایش کلی صورت تان همخوانی داشته باشد. رنگ رژ لب تاثیر زیادی در روابط شما دارد. می تواند سن شما را افزایش دهد یا شما را جوان تر نشان دهد. معمولا استفاده از رژ لب های بدون رنگ براق کننده سن شما را کاهش و در مقابل رژ لب مات سن شما را افزایش می دهد. 

 

اما در عوض آرایش صورتتان در صورت استفاده از رژ لب مات بسیار منظم تر و مرتب تر نشان داده می شود. اگر خود را برای یک مجلس رسمی و شیک آماده می کنید پیشنهاد میکنیم حتما از رژ لب مات استفاده کنید تا آرایش شما حرفه ای تر و شیک تر جلوه کند.

 

روبی سان یکی از برندهای معتبر آرایشی است که می توانید با مراجعه به آن رژ لب مناسبی را خریداری نمایید.


عامل افزایش هزینه عمل بینی

learnroz بازدید : 14 سه شنبه 11 شهريور 1399 نظرات ()

عوامل بسیاری بر تصمیم گیری افراد برای عمل بینی تاثیرگذار هستند. یکی از مهمترین این عوامل هزینه عمل بینی است. شاید برای عمل‌های جراحی درمانی افراد چندان به هزینه عمل اهمیتی ندهند و با هر هزینه ای آن جراحی را انجام دهند اما در مورد عمل بینی این گونه نیست و هزینه عمل بینی می‌تواند باعث انصراف از انجام عمل شود. البته در صورتی که عمل بینی برای شخصی ضرورت داشته باشد آنگاه این عمل فارغ از هزینه‌ی آن بایستی انجام شود. در هنگام تحقیق برای تصمیم گیری برای جراحی بینی، لازم است تمام عوامل تاثیرگذار بررسی و سنجیده شوند. اینکه هدف از انجام این عمل چیست، چه تغییراتی لازم است روی بینی اعمال شود، برای عمل قرار است به چه کسی مراجعه شود و مقدار هزینه عمل بینی چقدر است. تنها با بررسی همه جانبه این موارد می‌توان تصمیمی درست درباره عمل بینی گرفت.

عمل بینی جزو عمل‌های زیبایی به شمار می‌رود. در قانون بیمه‌ی کشور ما نیز برای عمل زیبایی جایی برای پرداخت کمک هزینه در نظر گرفته نشده است. یعنی باید تمام هزینه عمل بینی را خودتان پرداخت کنید. البته این مورد یک استثنا دارد و آن هم این است که جراحی بینی برای شخص ضرورت داشته باشد و این ضرورت توسط پزشک و کارشناس بیمه تایید شود. به عنوان مثال وقتی شخص به علت ضربه‌خوردگی بینی یا مشکلات مادرزادی دچار مشکلات تنفسی باشد، این امکان وجود دارد که هزینه عمل بینی یا بخشی از آن توسط بیمه پرداخت شود. بنابراین از آنجایی که در بیشتر موارد باید هزینه عمل بینی توسط خود شخص به شکل تمام و کمال پرداخت شود، لازم است که با دقت بیشتری در مورد انجام این عمل جراحی تصمیم گرفته شود.

هزینه عمل بینی

مواردی که هزینه عمل بینی را افزایش خواهند داد

اگر شما نیز قصد انجام جراحی بینی دارید، حتما ایده آل شما این است که عمل بینی را به گونه‌ای انجام دهید که از پرداخت هزینه عمل بینی بیشترین رضایت را داشته باشید. رضایت شما نیز زمانی حاصل خواهد شد که انتظارتان از جراحی بینی برآورده شود. اما مواردی وجود دارد که در صورتی که هنگام تصمیم گیری برای انجام عمل بینی آن‌ها را رعایت نکنید، نه تنها انتظاری که از عمل بینی دارید برآورده نمی شود، بلکه هزینه‌های بیشتری نیز مضاف بر هزینه عمل بینی اصلی بر شما تحمیل خواهد شد.

هزینه عمل بینی

انتخاب جراح نابلد و کم تجربه

انتخاب جراح اولین و شاید مهم ترین تصمیمی است که باید در مورد جراحی بینی خود بگیرید. جراح کسی است که اصلی ترین نقش را در تغییر روی بینی شما ایفا می‌کند. در حال حاضر جراحان بسیاری هستند که عمل زیبایی بینی را انجام می‌دهند. برخی از آن‌ها شناخته شده و با تجربه و برخی دیگر کم تجربه هستند. جراحان با تجربه معمولا هزینه‌ی بیشتری دریافت می‌کنند. این هزینه، در کنار هزینه‌های معمول لوازم جراحی و کادر اتاق عمل، قیمت تجربه و تخصصی است که طی سالیان دراز کسب کرده اند. پرداخت هزینه‌ای بیشتر از متوسط هزینه عمل بینی به یک جراح با تجربه و کارکشته قطعا ارزش دریافت خدمات حرفه‌ای و با کیفیت را دارد. برخی از جراحان کم تجربه برای جذب بیشتر مشتری هزینه‌ای کمتر از متوسط هزینه عمل بینی دریافت می‌کنند. واضح است که کیفیت کار یک جراح باتجربه با یک جراح تازه کار یکسان نیست. یک جراح نابلد ممکن است به روشی ناشیانه بینی شما را جراحی کند به گونه‌ای که پس از گذشت مدتی متوجه شوید فرم بینی شما اصلا آن چیزی که می‌خواستید نیست. یا اینکه بینی شما بعد از عمل تغییر شکل داده و به شکل قبلی خود بازگشته است. در چنین مواردی نیاز می‌شود که عمل دیگری برای ترمیم فرم بینی تان انجام دهید که به این عمل، عمل بینی ترمیمی می‌گویند. این همان عاملی است که می‌تواند باعث افزایش هزینه عمل بینی شود. در صورتی که در ابتدا به پیشنهاد هزینه عمل بینی اندک یک جراح نابلد اعتماد کنید، ممکن است لازم شود هزینه‌ی بسیار بیشتری را برای عمل بینی ترمیمی بپردازید.

منبع:

https://drtehranbeauty.com/%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b9%d9%85%d9%84-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d9%88-%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b9%d8%ab-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a2/

آینده شغلی پس از گذراندن آموزش برنامه نویسی PHP

learnroz بازدید : 11 پنجشنبه 14 فروردين 1399 نظرات ()

PHP مخفف عبارت Hypertext Preprocessor است که یک زبان برنامه نویسی منبع باز (open-source) و شی گرا می باشد. اما می توان از آن به عنوان زبان عمومی استفاده کرد. آموزش PHP با وجود ابزار موجود برای آموزش بسیار آسان شده است. این زبان به توسعه دهندگان وب این اجازه را می دهد، تا محتوای صفحات خود را بر روی پایگاه داده پیاده سازی کنند. یادگیری زبان PHP همانند همه زبان های برنامه نویسی نیاز به تمرین و تکرار دارد بنابراین در یادگیری این زبان به هیچ وجه عجله نکنید و سعی کنید به آرامی و با درک بیشتر مطالب کتاب آموزش PHP صفر تا صد را مطالعه بفرمایید و همراه با آن شروع به کدنویسی کنید تا درک بالایی از مفاهیم پایه و مورد نیاز داشته باشید .

زبان PHP بر روی اغلب وب سرورها نصب می شود. همچنین می توان آن را به صورت شل (Shell) بر روی تمامی پلتفرم ها و سیستم های عامل نصب کرد.

آموزش PHP

چرا آموزش برنامه نویسی PHP ؟

 • یکی از ویژگی های خاص PHP سطح دسترسی به انواع پایگاه داده ها از جمله MySQL, Oracle, SQLite, Sqlite و … است.
 • برنامه نویسی شبکه با آن ساده و لذت بخش است.
 • سرعت بالای آن در مقایسه با برنامه ی asp.net
 • زبان PHP از لحاظ شی گرایی یک زبان کامل است.
 • PHP رایگان و Open Source می باشد.
 • اجرا بر روی Platform های مختلف
 • در برنامه نویسی وب سریع و پرقدرت و امن است.
 • قابلیت اجرایی بر روی انواع پلتفرم ها نظیر; Unix , Linux , Windows و …
 • توجه داشته باشید PHP در استفاده بهینه از منابع و حافظه نمونه است.

آینده شغلی پس از آموزش PHP چگونه است؟

در حال حاضر بازار کار وب در ایران در دست PHP و asp.net قرار دارد و سایت ها در کشور ایران بوسیله این دو زبان نوشته می شوند. پس شدیدا به این زبان امیدوار باشید و آموزش برنامه نویسی PHP پروژه محور را بدون هیچ تردیدی شروع کنید. و بدانید که سریع تر از زبان های دیگر به بازار کار راه پیدا خواهید کرد. با php شما میتوانید یک پلاگین برای وردپرس بنویسید، فرض مثال پلاگین ارسال مطالب به صورت خودکار به تلگرام و… . همچنین شما میتوانید بعد از یادگیری و آموزش php به صورت یک فریلنسر مشغول به کار شوید، فریلنسر به معنای فردی است که از طریق ارتباط با اینترنت با شرکت یا شخص در ارتباط است و به صورت همزمان یک یا چند پروژه را انجام میدهد. برای گرفتن پروژه به صورت فریلنسری می توانید از سایت هایی مثل پونیشا استفاده کنید.

 

در دوره های آموزش برنامه نویسی php پروژه محور با زبانی شیوا و روان تمامی مباحث موجود برای آموزش php بررسی می شود و مباحث به صورت سلسله وار و عملی آموزش داده می شود.

نکات آموزش طراحی سایت با لاراول

learnroz بازدید : 22 شنبه 17 اسفند 1398 نظرات ()

لاراول، که در دوره آموزش طراحی سایت هم به آن پرداخته می شود، قطعا محبوب ترين فريمورک زبان PHP در ايران و جهان هست که بر پایه معماری MVC ایجاد شده و به صورت خيره كننده اي از رقباي قديمي خودش  مثل CodeIgniter , CakePHP , Zend و … جلو زد و روز به روز هم محبوب تر ميشود . شما اگر لاراول ( Laravel ) بلد باشيد به راحتي مي توانيد هر وب سايت بزرگي مثل ديجي كالا يا ديوار يا زرین پال یا … رو با استفاده از زبان قدرتمند PHP بنويسيد و اونها رو هر روز گسترش بديد .پس آموزش لاراول لازمه کسب و کارهای اینترنتی است.

اولین نکته ای که در آموزش طراحی سایت باید درباره فریمورک لاراول بدانید این است که لاراول باعث ميشود :

 • امنيت وب سايت هایتان بسيار بالا برود

 • پروژه هاي بزرگ را بتوانید مديريت كنيد

 • امنيت سايت خود را بسيار بالا ببريد

 • از کتابخانه لاراول استفاده کنيد

 • از هزاران پکيج فريم ورک لاراول استفاده کنيد

 • و صدها مزيت ديگر که باعث شده فريم ورک لاراول به محبوب ترین فریم ورک دنيا تبديل بشه

در آموزش لاراول خواهید دید که Laravel یک فریم ورک توسعه و طراحی سایت های اینترنتی به زبان PHP می باشد که در زمان و هزینه شما صرفه جویی می نماید و توسعه وب سایت را بسیار ساده می سازد. Laravel در زمان پیدایش خود جامعه کاربری PHP را به شدت تحت تاثیر خود قرار داد و برای خود جایگاه ویژه ای در بین فریم ورک های PHP باز نمود. دلیل محبوبیت و معروف شدن سریع لاراول، سادگی و سرعت بالای توسعه وب سایت توسط این فریم ورک است. در حقیقت توسط Laravel می توانید برنامه های وب را با سریعترین و با کیفیت ترین راه پیاده سازی نمایید. به همین دلیل آموزش لاراول برای طراحی سایت مورد نظرتان کاملا مناسب است.فریم ورک لاراول و دلیل اهمیت آموزش لاراول
چیست؟
لاراول مجموعه ای از کد ها و کلاس ها و توابع آماده که در قالب یک پروژه در اختیار برنامه نویس قرار می گیرد و برنامه نویس می تواند از تمام موارد مندرج در این پروژه در پروژه اصلی خود استفاده کند. برای مثال ما برای ساخت فرم عضویت و ورود بدون فریم ورک باید اقدام به کدنویسی طولانی نماییم و رابط های دیتابیس و جداول و ... را ایجاد کنیم و سپس از طریق اعتبار سنجی هویت کاربر را تایید و یا کاربر را وارد دیتابیس(عضویت) نماییم اما در فریم ورک لاراول برای ساخت بخش عضویت و ورود از کد زیر استفاده می کنید. کد پس از نصب فریم ورک در CMD تایپ می شود.
مهمترین دلایل ما برای استفاده از فریم ورک ها و فراگیری آموزش لاراول، امنیت بسیار بالای آنها می باشد چون کلاس و توابع توسط برنامه نویسان حرفه ای نوشته و توسعه پیدا کرده اند و همچنین کتابخانه ای از کد ها آماده در اختیار ما قرار دارد که باعث می شود سرعت کدنویسی ما به شدت افزایش پیدا کند مانند نمونه ساخت فرم عضویت و ورود که با کد نویسی php شاید 30 دقیقه زمان برای یک فرد حرفه لازم باشد تا اقدام به ایجاد آن نماید اما تحت فریم ورک یک برنامه نویس عادی در کمتر از 3 دقیقه می تواند این عملیات را انجام دهد و صد البته صد ها دلیل دیگر نیز وجود دارد اما مهمترین آنها این 3 مورد می باشد که بیان شده است.


طراحی سایت و راه های رسیدن به موفقیت در آن

learnroz بازدید : 13 دوشنبه 12 اسفند 1398 نظرات ()

طراحی سایت و ساخت سایت یکی از مهارت های بسیار محبوب امروزه می باشد که اغلب افراد به کمک خلاقیت های فردی آن را کسب می نمایند . وقتی یک طرح یا ایده در ذهن شما شکل می گیرد می بایست مهارت لازم را کسب نمایید و تا انتها آن را اجرا نمایید پس آموزش طراحی سایت لازم و ضروری است.

یک طراحی سایت ( Web design ) برای رسیدن به موفقیت می بایست با اصول و استاندارد های گوگل بهینه سازی شود. پس از اتمام پروژه طراحی سایت نوبت به دریافت رتبه های برتر گوگل و حفظ بقای طراحی سایت می رسد. که با آموزش های لازم در این خصوص و مطالعه به روز می توانید سئو سایت خودتان را انجام دهید گرفتن بک لینک یکی از روش های متداول سئو می باشد. قدرت وب سایت و نشان دادن سایت شما را در موتور جستجو کمتر میکند حتی بهترین عنوان محتوا موجب میشود پایین سایت کپی کار قرار بگیرد. خطای 303 تا 500 سرور کانفیگ نکردن درست سرور و یا کند بودن آن یا استفاده از منابع بالاتر و یا خیلی موارد دیگر که موجب حمله به سرور میشود و پورت را میبندد و وب مستر بدون داشتن آگاهی از این موضوع شروع به ادامه فعالیت میکند و سرور فروش نیز فراموش میکند پورت ها را باز کند.

C:UsersanaDesktopآموزش-طراحی-سایت.jpg

کامنتینگ یکی از روش های معمول بک لینک گرفتن برای طراحی سایت است. به این منظور می بایست سایت هایی که نمره اسپم کمتر از 60 درصد دارند را شناسایی کنید و یک کامنت مرتبط با موضوع ثبت کنید فقط نباید فراموش کنید که کامنت های تشکر و بی ربط از نظر گوگل اسپم هستند و موجب جریمه سایت می شوند. در ادامه در قسمت نام متن لینک را وارد کنید و در قسمت وب سایت آدرس لینک را جای گذاری کنید. به همین راحتی یک بک لینک با قابلیت کلیک ساخته اید.

برای تبدیل شدن به یک طراح وب سایت باید مهارت های متعددی را بیاموزید . یکی از این مهارت ها ، مهارت کدنویسی های مرتبط با طراحی وب سایت استاتیک می باشد که شامل CSS و  HTML می باشد . هم چنین نیاز به تسلط بر زبان های برنامه نویسی تحت وب همانند php و... بسیار مهم می باشد . البته نا گفته نماند یادگیری مهارت های طراحی گرافیک ، معماری وب ، بازاریابی ، اصول طراحی تعاملی  ... برای یک طراح وب سایت ضروری می باشد .

 

طراحی سایت آموزشی می تواند به منظور آموزش آنلاین، اطلاع رسانی از جلسات آموزشی، اشتراک گذاشتن فایل های آموزشی و دیگر منظورها صورت پذیرد. سایت های آموزشی کاربران خاص با گرایش آموزشی خاصی را دارا می باشند فلذا در طراحی سایت آموزشی درنحوه آموزش هرچه بهتر مطالب به افراد می بایست تلاش نمود.

تعداد صفحات : 6

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 56
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 5
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 10
 • بازدید ماه : 125
 • بازدید سال : 1,175
 • بازدید کلی : 2,493