loading...

learnroz

فروش پودر سنگ برای چه کارهایی انجام می شود ؟

learnroz بازدید : 2 دوشنبه 17 خرداد 1400 نظرات ()

پودر سنگ به صورت صنعتی و طبیعی استفاده می کنند از این پودر بیشتر در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود.متخصصان رشته ی عمران و ساختمان سازی طریقه ی استفاده از پودر سنگ را می دانند ولی خیل از افراد طریقه ی استفاده از این پودر را نمی دانند کنار ما باشید تا با این پودر آشنا شوید!

پودر سنگ چیست و چگونه تولید می شود ؟

آرد سنگ یا پودر سنگ یا خاک سنگ که به زبان لاتین به آن  Rock Flour می گویند؛ به مواد ریز و آرد مانندی که حاصل از کوبیده شدن و ساییدن سنگ ها برروی هم به دو نوع طبیعی و مصنوعی استخراج میشود. در طبیعت بر اثر ساییده شدن لایه های مختلف زمین و کانی های موجود در سطح زمین و برخورد سنگ ها با یکدیگر، قسمتی از آن به صورت پودر و آرد در می آید. اما برای تولید صنعتی پودر سنگ از دستگاه ها و ابزار آلات مختلف و ماشین آلات مرتبط به سنگ کوبی استفاده می شود که به وسیله ی فک های قدرتمند و نیروی مکانیکی این دستگاه ها اقدام به کوبش و خرد کردن سنگ ها می کنند و در درجات و دسته بندیهای مختلف به تولید آرد سنگ اقدام می کنند.

فروش پودر سنگ بر اساس قیمت آنها :

بعد از استخراج  پودر سنگها از معادن و کانی سنگ های مختلف ،پودر سنگ ها را براساس ذرات دانه های آنها دسته بندی می کنند ،به عنوان مثال خاک سنگ دانه درشت ماسه ای،خاک سنگ نرم و آرد مانند،یا خاک سنگ سفید رنگ ،خاکستری ،کرمی یا قهوه ای و...سپس برای فروش پودر سنگ این دسته بندی ها را در وزن های مختلف بسته بندی و برای مصارف و کاربردهای متنوع آماده و به کارخانه ها و مغازه های مصالح فروشی ارسال می شود.

بسته بندی پودر سنگ در وزن های 20 تا 50 کیلوگرمی و به صورت کیسه ای و فله ای انجام می شود که معمولا برای مصارف عمده بسته بندی به صورت فله ای رایج تر و به صرفه تر است. قیمت خاک سنگ فله ای در بازار مصالح بر اساس کاربرد و وزن آنها متفاوت است، به طور مثال میانگین قیمت یک فله ی 20 کیلوگرمی در بازار مصالح داخلی البته به نوع کیفیت سنگ آن هم بستگی دارد اما معمولا حدود 16000 تومان تا 20000 تومان به فروش میرسد.

فروش پودر سنگ به دو صورت فله ای و کیسه ای یا پاکتی به مشتریان انجام میگیرد. که شرکت پودرسازان قم  در سه نوع ساختمانی ، مل و جوشقان ممتاز تولید به صورت فله ای به بازار عرضه می گردد .

فروش پودر سنگ کیسه ای

فروش خاک سنگ برای کاربردهای ساختمانی به صورت کیسه ای انجام می گردد. گرچه فروش به صورت فله ای نیز در این بخش رایج می باشد.اما در حوزه هنر برای مثال برای ساخت مجسمه های تزئینی و یا ایجاد یک اثر نقاشی فروش فله ای رایج تر است.

فروش پودر سنگ فله ای

فروش پودر سنگ کربنات کلسیم یا پودر سنگ آهک در نوع مصارف صنعتی معمولا به صورت فله ای انجام می شود . این امر سبب کاهش تامین هزینه مواد اولیه برای صاحبان صنعت و کسب و کارهای ساخت و ساز می گردد.

نتیجه

پودر سنگ علاوه بر هزینه ی کم، از اسقامت بالایی برخوردار است و معماران برای ساخت و سازه ی خود از این پودر استفاده می کنند تا سازه ی محکمی را بنا کنند.

جدیت قانون‌گذار در برابر اتهام خیانت در امانت

learnroz بازدید : 9 چهارشنبه 06 اسفند 1399 نظرات ()

در آیات 58 نساء و 58 انفال، به صراحت ذکر شده است که: «ان الله یأمركم ان تودوا الامانات الی اهلها» و «ان الله لا یحب الخائنین». متأسفانه با وجود صراحت عرف و شرع در توصیه‌ی امانت‌داری به افراد و مذمت خیانت، در کشورمان افرادی را مشاهده می‌کنیم که به اتهام خیانت در امانت گناه‌کار شناخته شده و محکوم می‌شوند. 

خیانت در امانت

طبق متن صریح قانون مجازات اسلامی ماده 674: «هرگاه اموال منقول یا غیرمنقول یا نوشته‌هایی از قبیل سفته و چک و قبض و نظایر آن به عنوان اجاره یا امانت یا رهن یا برای وکالت یا هر کار با اجرت یا بی‌اجرت به کسی داده شده و بنا بر این بوده است که اشیاء مذکور مسترد شود یا به مصرف معینی برسد و شخصی که آن اشیاء نزد او بوده، آن‌ها را به ضرر مالکین یا متصرفین آن‌ها استعمال یا تصاحب یا تلف یا مفقود نماید، به حبس از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد».

در طول این قانون، مجازات‌های تکمیلی‌ای هم برای متهم به خیانت در امانت در نظر گرفته شده است. از جمله در ماده‌ی 19 قانون فوق اشاره شده که تبعید هم برای این فرد مستعد در نظر گرفته شدن می‌باشد: «دادگاه می‌تواند کسی را به علت ارتکاب جرم عمدی به تعزیرات یا مجازات‌های بازدارنده محکوم کرده است به عنوان تتمیم حکم تعزیری یا بازدارنده مدتی از حقوق اجتماعی محروم و نیز از اقامت در نقطه یا نقاط معین ممنوع و یا به اقامت در محل معین مجبور نماید».

خیانت در امانت

همان طور که ملاحظه می‌کنید قانون‌گذار برای مجازات بزه‌ی خیانت در امانت جدیت بسیاری به خرج داده و حتی حداکثر استحقاق مجازات متصور برای آن را حتی از جرم کلاهبرداری نیز بیشتر تعیین نموده است. وجه مشابهت این دو اتهام و همچنین سرقت در آن است که در هر سه مال افراد به ناحق و بر خلاف میل آنان از ایشان اخذ می‌گردد. اما در خیانت در امانت بر خلاف آن دو، جرم دارای آثار سوء روانی بر افراد بزه دیده و سایر اقشار جامعه نیز هست. به همین علت در این مورد، حتی ممکن است مدعی‌العموم خود رأساً ورود پیدا کرده و علیه خائن، اعلام جرم خیانت در امانت نماید.

البته به اثبات رساندن چنین اتهام جدی‌ای در محضر دادگاه کار پیش‌پاافتاده و ساده‌ای هم نیست. پیش از همه، شرایط وقوع جرم خیانت در امانت باید فراهم باشد. این شروط عبارت هستند از: استعمال، تصاحب و یا اتلاف مالی که به امین اموال سپرده شده است. همچنین گم کردن اموال نیز در ادامه‌ی این شروط قرار دارد و مصداق خیانت در امانت شمرده می‌شود.

از سویی دیگر برای اثبات اتهام باید مال از دست رفته، دارای ارزش عینی باش و صاحب مال نیز ثابت کند که اولاً مال را از ابتدا از طریق مشروع به دست آورده و ثانیاً آن را به مین خویش سپرده است. ثالثاً، متهم به خیانت در امانت اگر ادعا کند شرایط استعمال، تصاحب، اتلاف و فقدان را برای محافظت از دارائی ءامن انجام داده و این ادعا قابل اثبات باشد، از وی رفع اتهام خواهد شد. 


نکات مهم تنظیم اظهارنامه حقوقی

learnroz بازدید : 4 دوشنبه 04 اسفند 1399 نظرات ()

 

یکی از مهم ترین ابزارهای حقوقی که برای مطالبه حق و حقوق در مراجع قضایی به کار می رود، اظهارنامه قضایی است. با تنظیم اظهارنامه حقوقی می توانید پیش از مراجعه به مرجع قانونی حق و حقوق خود را مطالبه کنید. در ادامه برای تنظیم اظهارنامه نکاتی را بیان می کنیم تا بتوانید راهنمایی مورد نیاز خود را در این باره دریافت کنید.

زمانی که با شخصی اختلاف دارید و می خواهید بدون مراجعه به مرجع قضایی مشکل خود را حل کنید، می توانید یک اظهارنامه تنظیم کنید و درخواست خود را به طرف خود یادآوری کنید. با این کار امکان این فراهم می شود که بدون تنظیم دادخواست و آغاز فرآیند پیچیده حقوقی اختلاف حل شود یا اینکه بتوانید بعدها از مزایای آن بهره مند شوید.

تنظیم اظهارنامه

نکات مهم مربوط به تنظیم اظهارنامه قضایی

برای تنظیم یک اظهارنامه در گذشته افراد باید فرم های مخصوصی که مراجع قضایی در اختیار افراد می گذاشتند را پر می کردند و از این طریق اظهارات خود را به طرف مقابل می رساندند. اما در حال حاضر این کار از طریق سامانه خدمات الکترونیک قضایی انجام می شود. در نوشتن اظهارنامه باید دقت بسیاری به خرج داد زیرا اظهارنامه از سوی مراجع قضایی کاملا قابل اتکاست و دلیل مثبته به شمار می رود. پس اگر در آن اظهاری درج کنید که از سوی قاضی به عنوان اقرار شناخته شود می تواند به ضرر شما تمام شود.

همچنین باید توجه کنید در تنظیم اظهارنامه از به کار بردن الفاظ تهدیدآمیز خودداری کنید. زیرا به کاربردن چنین الفاظی می تواند جرم شناخته شود و باعث دردسر شما شود. اگر می خواهید طرف مقابل را تحت فشار قرار دهید، بهتر است در انتهای نامه بیان کنید که در صورت عدم پاسخ به مطالبه، حق هرگونه اقدام قانونی را برای خود محفوظ می دانید. به این صورت دیگر خطر اعلام جرم علیه شما وجود ندارد.

نکته بسیار مهم دیگر در نگارش اظهارنامه این است که باید ادب و نزاکت را در خطاب قرار دادن طرف مقابل خود و دادگاه رعایت کنید. اگر متن نامه خلاف نزاکت شناخته شود ممکن است دادگاه از ابلاغ نامه خودداری کند.

نحوه تنظیم اظهارنامه

در حال حاضر برای تنظیم و ابلاغ اظهارنامه، از طریق الکترونیکی اقدام کنید. برای این کار باید به سامانه خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید و اقدام به تنظیم اظهارنامه کنید. همچنین پیگیری نتیجه اظهارنامه نیز از این درگاه انجام خواهد شد. البته از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیز می توانید برای تنظیم اظهارنامه اقدام کنید.

تنظیم اظهارنامه

نتیجه گیری

تنظیم اظهارنامه الزامی نیست اما این امکان وجود دارد که پیش از تنظیم دادخواست و اقامه دعوی، مطالبه خود را به صورت رسمی و از طریق اظهارنامه به طرف مقابل ابلاغ کنید تا این اظهارنامه به عنوان حجت شناخته شود. علاوه بر این امکان آن وجود دارد که با دریافت این اظهارنامه طرف مقابل حقوق شما را ادا کند و دیگر نیازی به اقامه دعوی نباشد.

برای دانستن مطالب بیشتر درباره دعاوی حقوقی می توانید اپلیکیشن حقوقی شهرداد را نصب کنید یا به وبسایت شهرداد مراجعه کنید.

 

راهنمای کامل سئو عربی

learnroz بازدید : 2 یکشنبه 03 اسفند 1399 نظرات ()

Google Arabic یکی از بیشترین فرصتهای بازاریابی مورد استفاده در وب است. شما میتوانید با استفاده از سئو عربی به مارکت بکر و دست نخورده ای دست یابید و سود مناسبی را به دست آورید.سئو عربی یکی از موفق ترین رویکردهای خرید مشتری با عمر طولانی در خاورمیانه است. نتایج اثبات شده موفقیت آمیز در طول سالها همیشه منجر به این واقعیت می شود که سئو عربی مقرون به صرفه ترین سرمایه گذاری برای فعالیتهای بازاریابی دیجیتال در منطقه است.

سئو عربی

درک فرهنگ عربی

قبل از شروع هر کارزار بازاریابی در جهان عرب ، درک فرهنگ جمعیتی و عربی هدف شما مهم است. این برای سئو عربی نیز صادق است. این به شما کمک می کند تا هدف گذاری مناسب را برای فعالیت های خود انتخاب کنید و با تمرکز در جستجوگرها بر روی آنچه که احتمالاً ROI (بازگشت سرمایه)خوبی برای شما ایجاد می کند به شما در صرفه جویی در وقت و هزینه کمک می کند. ما توصیه می کنیم قبل از شروع این منابع را بررسی کنید.


مصرف کنندگان عرب زبان

قبل از انجام سئو عربی ، شناختن مصرف کنندگان عرب از اهمیت برخوردار است. ما در اینجا یک راهنمای کامل در مورد این موضوع ایجاد کردیم ، اما در زیر برخی از ویژگی های اصلی را برای یادآوری در مورد مصرف کنندگان عرب ارائه می دهیم:

 • خرید یک فعالیت اجتماعی است. توصیه دوستان برای آنها بسیار مهم است

 • وضعیت و نمادهای وضعیت مهم هستند

 • عرب ها دوست دارند ویندو شاپینگ  کنند برای بازگرداندن آنها برنامه ریزی کنید.

 • مد و روند بسیار مهم است

 • هدف اعراب این است که دیگران در جامعه یا قبیله خود را راضی کنند.

 • معاملات و معامله ها بخشی از تجارت است

 • فرهنگ عرب بسیار تحت تأثیر شرم و ناموس است.

 • بیشتر اعراب مذهبی هستند ، آنها انتظار دارند شما این را گرامی بدارید.

 • زبان عربی کلید دستیابی به جمعیتی گسترده در منطقه است.

 • اکثر عرب ها جوان هستند ، نیمی از آنها در برخی از کشورهای حاشیه خلیج کمتر از 25 سال سن دارند

سئو عربی چیست

سئو عربی موبایل

درک این نکته ضروری است که چیزی در حدود 90-95٪ از ترافیکی که از کشورهای عربی می آید از طریق تلفن همراه است. بسیاری از بازاریاب ها اشتباه می کنند که بیشتر کارهای خود را در وب سایت برای مخاطبان دسکتاپ انجام می دهند در حالی که در بسیاری از موارد کمتر از 5٪ از کل مخاطبان آنها است. تمرکز باید بر روی نسخه عربی وب سایتی سبک ، سریع و راحت برای استفاده باشد. توجه به این نکته مهم است که ترجمه ماشینی در یک وب سایت می تواند عناصری را در وب سایت موبایل به زبان عربی از بین ببرد که باعث می شود کاربر نتواند خرید کند. 

باید یک استراتژی موثر برای سئو عربی داشت!

تحلیل رقبا بسیار مهم است :باید یک تحقیق گسترده در مورد رقبای برتر بازار انجام گیرد و رتبه بندی کلمات کلیدی فعلی آنها ، اقتدار دامنه ، بک لینک ها و سطح مسابقات را تجزیه و تحلیل شود. برای شناسایی خلاهای موجود در محتوا و برنامه ریزی برای بهترین رویکرد ، چشم انداز باید مشخص شود.

ابزارهای سئو عربی 

هر منطقه رفتار آنلاین مختلفی دارد که برای ردیابی موثر KPI شما به معیارهای متفاوتی نیاز دارد. معیارهای خود را بر اساس عوامل منطقه ای آزمایش و سفارشی کنید تا دانش لازم برای استراتژی بازاریابی خود را در خاورمیانه کسب کنید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت سئو اینجا مرجعه کنید. 

عمل زیبایی بینی و فرق بینی گوشتی و استخوانی

learnroz بازدید : 3 شنبه 02 اسفند 1399 نظرات ()

عمل زیبایی بینی محبوب ترین عمل زیبایی این سالها در کشور ماست. باورنکردنی ترین تغییراتی که یک نفر در چهره خود می تواند اعمال کند توسط عمل بینی قابل انجام است. شاید دیده باشید افرادی را که بعد از عمل بینی تغییر چشمگیری کرده اند و چهره آنها از این رو به آن رو شده است. این تاثیر فوق العاده عمل زیبایی بینی است.

عمل زیبایی بینی

دلیل تاثیر زیاد عمل زیبایی بینی روی چهره چیست؟

درون چهره اعضای متفاوتی وجود دارد که هر کدام به نوعی تاثیری روی زیبایی چهره می گذارند. لب ها، چشم و ابرو، گونه و بینی تاثیر خود را روی زیبایی قیافه دارند. اما اثر بینی کاملا متفاوت و منحصر به فرد است. زیرا بینی در مرکز چهره قرار گرفته و بخش زیادی از تصویری که از چهره افراد در ذهن بقیه می ماند مربوط به بینی است. بنابراین بدیهی است اگر بعد از تغییر فرم و اندازه بینی، چهره تغییر چشمگیری بکند. متناسب شدن بینی باعث می شود تمام اجزای چهره متناسب و زیبا به نظر برسند.

عمل زیبایی بینی روی فرم های مختلف بینی چه تاثیری دارد؟

بینی های افراد را بر اساس فرم و ساختار بینی می توان دسته بندی کرد. به طور کلی به بینی هایی که اندازه نوک و پهنای بزرگی دارند، پوست آنها ضخیم و چرب است و ساختار غضروفی آنها ضعیف است بینی گوشتی گفته می شود. در مقابل آن بینی استخوانی قرار دارد که این مدل بینی ساختمان محکمی دارد و پوست آن نازک و چربی روی پوست کم است. به خاطر تفاوت هایی که این دو فرم بینی با یکدیگر دارند، روش به کار رفته برای عمل این دو مدل بینی اندکی با یکدیگر متفاوت است.

جراحی بینی گوشتی چگونه است و چقدر تاثیر دارد؟

بینی های گوشتی به دلیل ساختار غضروفی ضعیفی که دارند، بینی های حساسی هستند. بنابراین باید روش خاصی برای جراحی آنها به کار گرفته شود. همچنین به دلیل اینکه بینی های گوشتی بعد از جراحی پتانسیل برگشت پذیری فرم خود را دارند، نیاز است به گونه ای عمل شود که فرم بینی پس از جراحی حفظ شود.

جراحی بینی گوشتی به طور معمول به روش باز انجام می گیرد. روش باز روشی است که در آن با برش زدن ناحیه زیر نوک بینی، پوست بینی از جای خود بلند شده و جراح به ساختمان بینی دسترسی کامل پیدا می کند. به این روش جراح می تواند تغییرات عمده ای را روی بینی اعمال کند.

جراحی بینی گوشتی

برای جلوگیری از برگشتن فرم بینی و افتادگی نوک بینی بعد از جراحی، نوک بینی با پیوند زدن غضروف یا بافت جایگزین تقویت می شود تا بینی دچار افتادگی نشود. در حالی که بینی های استخوانی کمتر به تقویت نیاز دارند.

جراحی بینی گوشتی معمولا عوارض وخیم تری نسبت به عمل بینی استخوانی دارد. به این دلیل که بینی گوشتی بافت ضعیف تری دارد و این بافت در واکنش به زخم های جراحی واکنش شدیدتری نشان می دهد.

سخن آخر

اگر چه جراحی بینی گوشتی چالش های بیشتری به همراه دارد، اما با به کار گیری روش های جدید و با مهارت جراحان عمل زیبایی بینی شانس موفقیت این جراحی همچنان بالاست. اگر می خواهید مطالب بیشتری درباره عمل زیبایی بینی بدانید می توانید به وبسایت دکتر تهران بیوتی مراجعه کنید.

تعرفه حق الوکاله

learnroz بازدید : 2 چهارشنبه 29 بهمن 1399 نظرات ()

یکی از موضوعاتی که افراد با گرفتن وکیل ممکن است با آن رو به رو شوند، تعرفه حق الوکاله می باشد. بعضی ها ممکن است آن را یک چالش فرض کنند.، در صورتی که این مورد به هیچ عنوان یک چالش نمی باشد اگر یک وکیل با تجربه و متخصص را در اختیار داشته باشید. در ادامه به نکات مهمی که باید در تعرفه حق الوکاله به آن توجه کنیم، می پردازیم.

تعرفه حق الوکاله

تعرفه حق الوکاله چگونه مشخص می شود؟

در انواع دعاوی که موضوع مورد بررسی آن ها اموال می باشد مانند: چک و یا سفته و موارد این چنینی، تعرفه حق الوکاله بر طبق ارزش و اعتبار مال مشخص شده تعیین می شود. این تعرفه کاملا براساس توافق بین وکیل و موکل می باشد.

به طور معمول برای دعاوی مالی، تعرفه حق الوکاله از 10 درصد ارزش خواسته آغاز می شود. اما این یک مورد تثبیت شده نمی باشد و گاهی کمتر و بیشتر می شود. این میزان بستگی به نوع دعوی، سختی و عوامل از این قبیل بستگی دارد.

مبلغی که به عنوان تعرفه حق الوکاله مشخص می شود متعلق به وکیل می باشد و برای مواردی نظیر: هزینه کارشناسی یا طرح دعوا، وجهی از طرف وکیل پرداخت نمی شود و تمامی این هزینه ها بر عهده خود موکل می باشد.

نحوه دریافت حق الوکاله

بهتر است به این نکته توجه شود که مبلغی که به عنوان تعرفه حق الوکاله در نظر گرفته شده، در همان آغاز کار باید به وکیل پرداخت شود. در مورد دعاوی کیفری، مبلغ تعیین شده جهت تعرفه حق الوکاله، چارچوب خاصی ندارد و معمولا تابع نوع دعوی مشخص شده، مراحل دادرسی و طرفین قرارداد می باشد.

نحوه دریافت حق الوکاله

پس از توافق طرفین در ارتباط با تنظیم قرارداد وکالت، یک سندی تهیه و تنظیم می شود تحت عنوان قراداد مالی که در آن میزان تعرفه حق الوکاله و نحوه پرداخت در آن مشخص شده است. عرف این است که ابتدا مبلغی به عنوان پیش پرداخت به وکیل اهدا می شود و باقی آن با روش هایی که در قرارداد مالی ذکر می شود پرداخت می شود.

آیا حق الوکاله مختص وکیل دادگستری می باشد؟

مسلما جواب خیر می باشد. در جاهایی که پرونده توسط وکیل مدنی نیز بررسی می شود، باید حق الوکاله ای پرداخت شود. این نکته نیز فراموش نشود که این حق، تابع مراحل دادرسی می باشد. یعنی برای هر مرحله یک تعرفه حق الوکاله جدا در نظر گرفته شده است.

جمع بندی

با توجه به پیچیدگی که این موضوع دارد، مشورت کردن با افراد متخصص در این زمینه می تواند کمک بسیار بزرگی برای متقاضیان باشد. شرکت ها حقوقی متعددی وجود دارند که می توانند در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار نیازمندان قرار دهند. موسسه حقوقی شهرداد یکی از این شرکت ها می باشد که با در دست داشتن متخصص ترین تیم وکلا می تواند در تمام مراحل رسیدگی به پرونده به شما کاملترین راهنمایی ها را ارائه دهد.

نکات مهم در نگارش لایحه

learnroz بازدید : 3 سه شنبه 28 بهمن 1399 نظرات ()

در یک دعوی حقوقی، اصحاب دعوا یعنی خواهان و خوانده یا هر کسی که نقشی در دادرسی دارد می تواند دلایل، دفاعیات و هر گونه گفته خود را در قالب یک لایحه که سابقا به آن عریضه گفته میشد به دادگاه ارائه دهد. لایحه دفاعیه در تمام دادگاه ها و مراجع دادگستری و غیر دادگستری کاربرد دارد. نگارش لایحه می تواند توسط خود شما یا وکیل انجام گیرد. در صورتی که نیاز باشد خودتان لایحه تنظیم کنید، باید با نحوه تنظیم آن آشنا باشید. در ادامه نکات مهمی را درباره نحوه نگارش لایحه بیان می کنیم.

نگارش لایحه

نحوه نگارش لایحه

در هر متن لایحه باید ابتدا مقدمات لازم را ذکر کرده، مستندات خود را ارائه دهید و در آخر خواسته خود را بیان کنید.

بخش های لایحه

·         مقدمه لایحه

در مقدمه باید ابتدا به شکل خلاصه شرحی از موضوع ارائه کنید و به مخاطب برسانید که موضوع حرف شما چیست و محل اختلاف کجاست. با شرح دادن منشا اختلاف و سابقه اختلاف این موضوع را به اطلاع قاضی برسانید.

·         متن لایحه

در قسمت متن لایحه باید وقایع اتفاق افتاده و استدلال خودتان به همراه ضمائم را درج کنید. از این موارد باید به خوبی استفاده کنید تا به ذهن قاضی جهت دهید تا بتوانید نتیجه مورد نظر خود را استنتاج کنید.

·         نتیجه لایحه

در قسمت نتیجه از مقدمه و دلایلی که ذکر شده است نتیجه خود را گرفته و بیان می کنید.

در نگارش لایحه به این موارد توجه کنید

 • به ظاهر و صورت لایحه بسیار اهمیت بدهید و نظم ظاهری آن را رعایت کنید. حتی در انتخاب فونت و اندازه آن توجه به خرج دهید. در صورتی که لایحه را به صورت دست نویس می نویسید سعی کنید با خط خوش بنویسید.
 • در نوشتن لایحه از کلمات درست استفاده کنید که منظور را به درستی برساند. همچنین در نوشتن به املای کلمات و قواعد دستوری توجه کنید. لحن نگارش لایحه نیز باید با احترام به قاضی و طرف مقابل دعوا باشد.
 • مخاطب خود را با کلمات درست خطاب کنید. به عنوان مثال اگر در مرحله اولیه قرار دارید، باید قاضی دادگاه بدوی را رئیس خطاب کنید. در مرحله تجدید نظر بایست قضات را عالی جناب خطاب کرد با توجه به اینکه این قضات عالی رتبه هستند.
 • در لحن خود احترام را نسبت به قاضی و دیگر قضات و طرف مقابل و وکیل وی رعایت کنید. همچنین باید در نگارش لایحه از به کار بردن الفاظ عامیانه خودداری کنید و از واژه های درست استفاده کنید.
 • از اغراق کردن در ادعاهای خود خودداری کنید. زیرا اگر قاضی تشخیص دهد دارید اغراق می کنید توجه او نسبت به اظهارات شما کم می شود.
 • لحن شما در لایحه نباید آمرانه و دستوری باشد. زیرا لایحه یک درخواست است و باید این درخواست را محترمانه به قاضی بیان کرد.
 • در نهایت بدانید که باید منظور خود را به صورت خلاصه و در کلمات واضح و قابل فهم بیان کنید تا سریعتر به نتیجه برسید.
نگارش لایحه

نتیجه گیری

نگارش لایحه آداب خاصی دارد که باید در نوشتن آن حتما این نکات را رعایت کنید. پیشنهاد ما این است که از یک وکیل کمک بگیرید تا بتوانید لایحه بهتر و حرفه ای تری ارائه دهید.

برای دانستن مطالب بیشتر درباره قوانین دادگاه های حقوقی می توانید به اپلیکیشن قوانین شهرداد مراجعه کنید.

بهترین فست فود کیش با طعم دلپذیر غذاهای سالم

learnroz بازدید : 4 دوشنبه 27 بهمن 1399 نظرات ()

بیرون غذا خوردن آن هم در فست فود، همیشه کاری لذت بخش و تفریح خوبی در کنار دوستان و خانواده است.حقیقتا طعم غذایی که آنجا سرو می شد، اولویت اول برای حضور در آن جا یا حتی سفارش به صورت غذای بیرون بر بوده است. ا

 البته مطالعات جدید نشان می دهد که غذاهای فست فودی چندان برای سلامت مفید نیستند. برای حل این مشکل و ارتقا سطح کیفی فست فودی ها، سوسیس کالباس گیاهی به بازار آمده و اگر یک فست فود بتواند غذای گیاهی مورد نظر مشتری را تامین کند، حتی فست فود می تواند میزبان گیاه خواران باشد که این امکان در بهترین فست فود کیش فودلند میسر است.

 در این مطلب با فودلند قصد داریم با معرفی بهترین فست فود کیش و همچنین روش استفاده از غذای بیرون بر در کیش، اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم که در زمان سفر به کیش، زحمت گشتن به دنبال بهترین فست فود کیش را نداشته باشید.

مزایای فست فود کیش 

معمولا و طبق معنای لغوی و عرف اروپایی کسی که به دنبال بهترین فست فود کیش می رود باید قصدش خرید یک غذا و صرف یک وعده با سرعت زیاد باشد. اگر Fast قرار است معنایی داشته باشد یعنی شما باید سریعا سفارش خود را دریافت کنید و بیشتر زمانی که در فست فود کیش حضور دارید، صرف خوردن غذا شود نه انتظار برای آماده شدن آن! 


بهترین فست فود کیش به نام فودلند است که  توانسته این توقعات را به خوبی برطرف کند تا به شما به موارد بعدی هم فکر کنید. شاید مهمترین چیز طعم غذا و منوی متنوع باشد. افرادی هستند که در ساندویچ موارد خاصی را دوست ندارند، مثل خیارشور،کاهو با پنیر و ... این که شما بتوانید موقع سفارش با یک منوی به اصطلاح wide طرف شوید و بعد از آن دغدغه های سلیقه ای خود را هم مطرح کنید، برای فست فود کیش در اولویت است. انواع ساندویچ ها، پیتزای آمریکایی و ایتالیایی به همراه پاستا در بهترین فست فود کیش موجود است.

سرویس بیرون بر بهترین فست فود کیش

مکان های تفریحی زیادی در جزیره ی زیبای کیش وجود دارد. برای خیلی از افراد تفریح و در کنار هم بودن به خصوص در طبیعت حرف اول را می زند. فودلند به این نظر و خواسته مشتری احترام گذاشته و با پیش بینی غذای بیرون بر در کیش از طریق سفارش آنلاین یا تلفنی خواسته های همه ی مشتری ها را مرتفع نموده است.

تجربه فودلند کیش 

یکی از عادت های من این است که تمام رستوران هایی را که تعریفشان را می شنوم، می روم تا حضوری تست کرده باشم. این عادت به هیچ وجه توصیه شده نیست چرا که شاید فودلند کیش یا بهترین رستوران های دیگری را پیدا کنید ولی وزنی زیاد همراه آن یافت خواهد شد. مگر به غذاهای رژیمی و سبزیجات روی آورده باشید. افرادی که رژیم های سبزیجات دارند هم می توانند به دنبال فودکورت کیش و غذای رژیمی باشند. از این حرف ها که بگذریم به بهترین فودلند کیش می رسیم. فودلند کیش توانسته قدرتش را به رخ بکشد. وقتی شما می توانید در یک فضای بزرگ و آرام تجربه ی هر نوع غذای دل انگیز را به همراه خانواده و دوستان داشته باشید، به جز این موضوع فقط ادب و احترام پرسنل باقی می ماند و چای قلیان و سالن دود آزاد بعد از صرف وعده ی غذایی در فودکورت کیش!

کلام آخر

فودلند کیش توانسته این امکانات را فراهم کند تا شما با خیال راحت از سفر به این جزیره ی زیبا لذت ببرید. برای چیدن یک سفر ایده آل به کیش آماده اید؟ ما به شما فصول خنک سال را پیشنهاد می کنیم.

برای تجربه لذت غذا خوردن در بهترین فست فود کیش در کنار خانواده، به شما مجموعه فودلند را پیشنهاد می کنیم. فودلند کیش علاوه بر بهترین فست فود کیش، بهترین رستوران و فودکورت را در جزیره زیبای کیش دارد.

فودلند کیش فرصتی عالی را برای تجربه ی غذاهایی که تا به حال نچشیده اید فراهم  میکند. خودتان را به دنیای طعم های متنوع فودلند بسپارید و اجازه دهید اولین خاطرات از طعم غذاهای جدید به بهترین شکل در ذهنتان ثبت شود. 

 

وکیل مهریه کیست و چه وظایفی دارد؟

learnroz بازدید : 4 شنبه 25 بهمن 1399 نظرات ()

همانطور که میدانید مهریه یکی از اساسی ترین حقوق مالی زنان است که در شرع و قانون کاملاً پذیرفته شده است. در برخی موارد ، ممکن است زنی بخواهد به طور قانونی مهریه خود را مطالبه کند. در این موارد ، زن می تواند مهریه خود را از طریق تماس با وکیل مهریه به طور قانونی دریافت کند.

در موارد مختلف در قانون مهریه ، که یکی از اساسی ترین حقوق مالی زنان است ، قوانینی وجود دارد که می تواند به همسر در رابطه با این قوانین مهریه و امور حقوقی کمک کند. مهریه زن در سند ازدواج وی ثبت می شود.

مزایای بی شماری برای زن در ثبت جهیزیه در سند ازدواج وجود دارد. یک مزیت این است که برای دریافت مهریه خود نیازی به دادگاه نیستید و می توانید با مراجعه به دفتر اجرای اسناد رسمی آن را اجرا کنید.

اما نقش وکیل مهریه در وصول مهریه چیست و چه وظایفی دارد؟ در این مقاله با شهرداد همراه باشید؛ تا با نکات حقوقی مربوط به مهریه و وکیل مهریه و وظایف آن بیشتر آشنا شوید.

از چه روش هایی می توان برای مطالبه مهریه اقدام کرد؟

برای مطالبه مهریه راه های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید از طریق آن ها اقدام به مطالبه مهریه خود کنید در ادامه شما را با این راه ها آشنا می کنیم.

 1. اقدام از طریق دادگاه با ارائه دادخواست مطالبه مهریه

 2. اقدام از طریق اجرای ثبت

 3. اقدام از طریق اظهارنامه ای از طرف زن به شوهر

وکیل مهریه کیست و چه نقشی دارد؟

در ارتباط با مهریه قوانین متعددی وجود دارد و اگر فردی با این قوانین آشنا نباشد دچار سردرگمی می شود و ممکن است حقوق وی در این زمینه پایمال شود. بنابراین همراهی یک وکیل مهریه در این زمان کمک بسزایی می کند.

وکیل مهریه فردی است که به صورت تخصصی در زمینه امور خانوادگی مخصوصا مهریه کار می کند و با تمام قوانینی که در ارتباط با این حوزه است آشنایی کامل دارد. به همین می تواند به شما کمک کند در کوتاه ترین زمان ممکن به حقوق مالی خود برسید.

همانطور که میدانید زوجه در اکثر مواقع در حالت عادی در خواست مطالبه مهریه خود را نمی کند. بلکه فقط در صورتی این کار را انجام می دهد که میخواهد اقدام به طلاق کند. پس یکی از اولین وظایف وکیل مهریه در ابتدای کار تلاش برای هدایت زوجین به سازش و آشتی است.

اما در صورتی که زوجین راضی به سازش نشوند و قصد جدایی داشته باشند و به این قصد اصرار ورزند زن به کمک وکیل مهریه خود می تواند از روش هایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد اقدام به دریافت مهریه خود کند.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی نکات مهم در خصوص نقش وکیل مهریه پرداخته شد. با افزایش آگاهی زنان از حقوق مالی خود می توان از تضییع حقوق آنها در این حوزه جلوگیری کرد.

زمانی که با این مسئله دست و پنجه نرم می کنید، بهره مندی از مشاوره وکیل مهریه می تواند بسیار راهگشا باشد.

به کمک اپلیکیشن حقوقی شهرداد می توانید با وکلای مهریه و دیگر وکلای با تجربه در تمامی حزه های حقوقی در ارتباط باشید.


قفل یوکا،ابزاری لازم برای زندگی های امروز

learnroz بازدید : 4 یکشنبه 19 بهمن 1399 نظرات ()

 

قفل یوکا یکی از جدیدترین و بروزترین قفلهای دیجیتال می باشد . طراحی زیبا ، فناوری بروز و هوشمندانه و امکانات منحصر بفرد این مدل دستگیره اثر انگشتی باعث شده تا این محصول در زمانی کم بیشترین تقاضا و استقبال را نزد مشتریان داشته باشد. طراحی زیبا در رنگ بندی متفاوت و سهولت در باز و بسته شدن قفل دیجیتال درب و همچنین امنیت بالای این دستگیره به دلیل سه زبانه بودن مغزی آن انتخابی ایده آل جهت قفل دربهای ضد سرقت برای خریدار فراهم می نماید . دسترسی به قفل از طریق اثر انگشت ، رمز و استفاده همزمان آن یکی از مزایای قفل یوکا می باشد که کاربر می تواند نسبت به نوع کاربری و سلیقه خود از آن استفاده نماید . امکان باز و بسته شدن درب از طریق نرم افزار موبایل ( بلوتوث) یکی از ویژگیهای برتر قفل یوکا میباشد که باعث شده نسبت به محصولات مشابه متمایز گردد . این قفل دیجیتال را میتوان بعنوان قفل اثر انگشتی درب منزل ، قفل کارتی اماکن تجاری – اداری و قفل رمزی اتاق سرور و … استفاده نمود

.

قفل یوکا

ویژگی های قفل یوکا


شناسایی کاربر توسط رمز عبور


قابلیت شناسایی رمز عبور بین ۳ تا ۱۲ رقم


قابلیت استفاده از کدهای تصادفی


این امکان جهت بالا بردن امنیت برای عدم شناسایی و لو رفتن رمز عبور میباشد . قبل از وارد کردن رمز ، دستگاه ۲ عدد تصادفی به شما میدهد تا رد اثر انگشت بر روی همه اعداد باشد و رمز مشخص نشود

شناسایی کاربر توسط اثر انگشت

 

باز کردن و دسترسی به قفل از طریق اثر انگشت یکی از امکانات قفل یوکا میباشد . که توانایی شناسایی ۱۰۰ اثر انگشت مجزا را دارد.

شناسایی کاربر توسط کارت

 

همراه این مدل قفل یوکا دو عدد کی تگ میباشد و تا ۵۰ عدد کارت  را میتوان به قفل معرفی کرد.


قابلیت باز کردن درب با بلوتوث و گزارش گیری تردد

 

با نصب نرم افزار بر روی گوشی همراه ، امکان باز و بسته کردن درب از طریق تلفن همراه امکان پذیر می باشد . همچنین از طریق این نرم افزار امکان گزارش گیری از رفت و آمدها به سادگی امکان پذیر است.

قفل یوکا

سیستم ضد شوک 


در صورت وارد کردن هرگونه  ولتاژ غیر مجاز سیستم هشدار صوتی دستگیره فعال میشود و سیستم ورود برای چند دقیقه قطع می گردد


سیستم اعلان حریق


در صورت بروز آتش سوزی سیستم هشدار صوتی دستگیره فعال شده و به شما هشدار میدهدسیستم  تغذیه اضطراری


در صورت عدم توجه به آلارم دستگاه جهت تعویض و اتمام شارژ باتری دستگیره ، میتوان از یک منبع تغذیه کمکی            (باتری کتابی ۹ولت ) جهت تامین برق دستگیره استفاده کرد و به محض ورود توسط رمز، کارت یا اثر انگشت باتری قفل را تعویض نمود.


قفل اتوماتیک


به محض بسته شدن درب ، دستگاه به صورت اتوماتیک قفل می گردد  و ورود افراد غیر مجاز  امکان پذیر نمیباشد . پس از فعال شدن قفل اتوماتیک  ، درب از داخل توسط دستگیره  باز میشود .  فعال یا غیر فعال بودن این دستگاه به عهده خودتان میباشد. .


قفل یوکا


در ایران به علت قیمت پایینش مدل H-5100 محبوب است. این قفل در دو رنگ طلایی و نقره‌ای عرضه می‌شود. قیمت مناسب و ظاهر خوب قفل یوکا باعث شده طرفدارانی داشته باشد. لازم به ذکر است شرکت کارن می‌تواند این مدل را با نازل‌ترین قیمت و گارانتی شرکت کارن تهیه و عرضه نماید.

 

تولید پودر سنگ چگونه انجام می گیرد ؟

learnroz بازدید : 3 سه شنبه 30 دي 1399 نظرات ()

برای دانستن نحوه تولید پودر سنگ ابتدا بررسی می کنیم که پودر سنگ چیست و چه کاربردی دارد ؟

تولید پودر سنگ با کیفیت

پودر سنگ چیست ؟

پودر سنگ یا خاک سنگ یا آرد سنگ یکی از مصالح بسیار پرکاربرد و ارزان در صنایع مختلف به خصوص صنایع ساختمان سازی و عمران می باشد. به دلیل تقاضای بسیار بالایی که برای این مصالح وجود دارد کارخانه های بسیاری تولید پودر سنگ را انجام می دهند.

پودر سنگ چه کاربرد هایی دارد؟

از صنایع و مشاغلی که تولید پودر سنگ برای استفاده در آن ها انجام می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سند بلاست
 • چسبندگی بیشتر بر روی قیر گونی جاده ها
 • خوراک دام و طور
 • برای تهیه داروها
 • خلق آثار هنری و مجسمه سازی
 • در تولید نوشابه های گاز دار
 • در تولید شیره انگور
 • تولید پودر سنگ برای استفاده به عنوان ملات
 • تهیه دوغاب برای درزگیری کاشی و سرامیک
 • در تولید بتن به دلیل چسبندگی و افزایش استحکام سازه ها
 • در کشاورزی
 • در معادن ذغال سنگ
 • جایگزین به جای گچ کاری در مناطق مرطوب و شرجی
 • در ترکیب با مواد نانو بسیار مناسب است.
 • ضدعفونی کردن آب و فاضلاب
 • ترکیب با سیمان سفید و استفاده در بنای ساختمان ها

تولید پودر سنگ چگونه انجام می شود ؟

تولید پودر سنگ به دو روش طبیعی و مصنوعی انجام می شود.آن بخش از پودر سنگی که توسط طبیعت تولید می شود به این شکل است که در طبیعت بر اثر ساییده شدن لایه های مختلف زمین و کانی های موجود در سطح زمین و برخورد سنگ ها با یکدیگر، قسمتی از آن به صورت پودر و آرد درمی آیدولی تولید پودر سنگ به شکل مصنوعی اینگونه انجام می شود که سنگ هایی که در ابعاد بزرگ از معادن استخراج می شود توسط ابزار آلات صنعتی شکسته می شود و به کارخانه برده می شود و در کارخانه آسیاب می شود و به شکل پودر در می آید و یا اینکه خرده سنگ های باقی مانده از کارها و مشاغل دیگر به کارخانه پودر سنگ سازی برده می شود و پودر می شود.این روشی که از خرده سنگ های باقی مانده پودر سنگ تولید می شود هم از نظر زیست محیطی مانع از هدر رفت منابع می شود و هم از نظر اقتصادی هزینه تمام شده آن کمتر می شود.

تولید پودر سنگ ارزان

جمع بندی

خوشبختانه در کشور ما کارخانه های پودر سنگ زیادی مشغول به تولید پودر سنگ هستند و پودر سنگ های متنوع و مرغوبی تولید می کنند .که هم نیاز های داخلی را برطرف کرده و برای مصارف داخلی به بازار ارائه می شود و هم برای صادرات به کشور های دیگر فرستاده می شود.با توجه به فراوانی و تنوع زیادی که در انواع پودر سنگ وجود دارد برای پیدا کردن نوع مرغوب و با کیفیت آن به شما پیشنهاد می شود به شرکت های با تجربه ای که کیفیت بالا ارائه می دهند و در ارسال محصولات سریع و متعهد هستند مراجعه کنید یکی از این شرکت های با سابقه طولانی و درخشان شرکت پودرسازان می باشد.    

 
روش های عمل بینی طبیعی

learnroz بازدید : 5 سه شنبه 09 دي 1399 نظرات ()

نکته هایی درباره ی جراحی عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی

یکی از بهترین و رایج ترین عمل جراحی زیبایی  که درایران  انجام میشود عمل زیبایی بینی به روش طبیعی است که بیشتر مردم جامعه ایران بخصوص بشتر بین آقایان عمل بینی طبیعی رواج دارد ،یعنی بشتر آقایان که بینی استخوانی و یا گوشتی دارند بینی شان بیشتر به سبک طبیعی عمل میکنند .

اما باید یادآورشویم که عمل بینی طبیعی فقط در بین آقایان محبوب نیست بلکه بین خانم های نچرال و شیک پوش نیز طرافداران زیادی دارد.

در واقع قبل از اینکه شما تصمیم بگیرید که بینی خود راعمل زیبایی انجام دهید، اول از همه ابتدا باید به یک مشاورو متخصص جراح بینی با تجربه و خوب مراجعه کنید تا با توجه به مشاوره ها و تجربه های متخصص بدانید که فرم چهره ی شما چه شکلی است و کدام فرم عمل جراحی بینی با چهره شما همخوانی بیشتری دارد .واینکه آیا بینی شما استخوانی است یا گوشتی؟

دومین مرحله ی که شما باید بعد از تصمیم به عمل جراحی بینی خود انجام دهید تحقیق و برسی و مطالعه درباره ی مزایا و معایب عمل بینی تان است که باید وحتما خیلی با دقا انجام دهید و درمرحله ی بعدی باید با تحقیق و سرچ در اینترنت و وبسایت ها و همچنین با پرسش از افرادی که عمل بینی انجام داده اند بتوانید یک دکتر و متخصص جراح بینی با تجربه وحرفه را بشناسید و به مراجعه کرده و حتما قبل عمل یک جلسه ی مشاوره با دکترتان نیز داشته باشید.ودرجلسه ی مشاوره حتما از هدف خود از عمل بینی تان و همچنین از انتظاراتتان از نتیجه ی بعد از عمل و شکل بینی تان با متخصص خود صحبت کنید.

نکته ی که صد درصد قابل توجه شما است هزینه ی عمل بینی تان است که معمولا هر دکتر برای خودش یک مصوبه ی خاص دارد ،و اگر به دکترها و متخصصان جراحی بینی زیادی مراجعه کنید متوجه می شوید که هر دکتری یک قیمت متفاوتی را به شما می گوید .

اما ما به شما توصیه میکنیم که ابتدا دکتر متخصص تان را براساس سابقه کاری و تجربه ومشاهده ی  نمونه کارهای انجام داده  اش انتخاب کنید و سپس هزینه را در مرحله ی بعد قرار دهید. 

نکات مربوط به عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی بیشتر به چه منظوری انجام می شود؟

همانطور که می‌دانید جراحی بینی بنا به یکی از دلایل زیبایی و یا درمانی انجام می‌شود. معمولا افرادی که در سیستم تنفس خود مشکل دارند، بیشتر به دلایل درمانی سراغ این جراحی بینی رفته و قصد تغییر زیادی در ساختار بینی خود را ندارند. در حالی که بیشترافراد، بنا به دلایل زیبایی بینی خود  قصد انجام این عمل جراحی را دارند. جراحی بینی های استخوانی یکی از انواع جراحی بینی است که معمولاً هدف از انجام آن، ایجاد تغییرات گسترده در ساختار بینی نیست. عمل بینی استخوانی بیشتر به سبک طبیعی راحت تر و زیباتر است و کسانی که بینی استخوانی دارند معمولا این روش را برای جراحی بینی خود انتخاب می کنند.

اما در روش عمل طبیعی بینی، هدف تنها ایجاد یک تغییر کوچک و یا حل یک مشکل پزشکی است. بنابراین، تغییری در ساختار اصلی بینی ایجاد نمی‌شود، خصوصاً پره‌های بینی؛ چرا که در سال‌های اولی که جراحی بینی به صورت گسترده در سطح ایران انجام می‌شد، به دلیل مهارت پایین بسیاری از پزشکان، برای ایجاد تغییرات مورد نظر فرد، پره‌های بینی دچار تغییرات زیادی می‌شد. این تغییرات گاهی به اندازه‌ای زیاد بود که نه تنها ظاهربینی و چهره ی فرد را دستخوش تغییرات زیادی می‌کرد، بلکه سیستم تنفسی فرد را نیز دچار مشکل میکرد.

نتیجه ی عمل بینی طبیعی بعد از جراحی باید چگونه باشد؟

نتیجه عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی کار آسانی نیست و باید توسط کسی انجام شود که دارای مهارت کافی در این زمینه باشد و از دانش علمی لازم نیز برخوردار باشد تا بینی بیمار را به شکل طبیعی عمل کند.

نتیجه عمل بینی طبیعی باید به‌ گونه‌ای باشد که اگرکسی  بینی بیمار را دید متوجه نشود که او اقدام به جراحی زیبایی بینی کرده است. بنابراین برای اینکه بیمار جراحی بینی داشته باشد باید در مورد جراحی که می‌خواهد بینی او را عمل کند به‌ اندازه کافی تحقیق کند و فقط برای کوچک کردن بینی نزد جراح نرود بلکه باید علاوه بر کوچک‌تر کردن بینی به طبیعی بودن بینی هم توجه داشته باشد. با این‌ حال خیلی‌ها هستند که بدون توجه به  طبیعی بودن بینی و فقط برای کوچک کردن بینی نزد جراح می‌روند.

جمع بندی

کلینیک دکتر تهران بیوتی دارای بیشترین سابقه در زمینه جراحی بینی در ایران است که بهترین پزشکان عمل زیبایی بینی را در تیم خود دارد. عمل بینی در این مجموعه به دو روش باز و بسته انجام می شود. نمونه کارهای عمل بینی گوشتی و استخوانی در بخش نمونه کارها قرار داده شده که می توانید تصاویر قبل و بعد از جراحی را مشاهده نمایید.

آیا ریمل های ضدآب باعث کوتاهی مژه می شود؟

learnroz بازدید : 5 دوشنبه 08 دي 1399 نظرات ()

استفاده از ریمل در بین خانم ها بسیار محبوب و پرکاربرد شده است. با زدن ریمل می توان جذابیت چشم ها را چند برابر کرد و روی اطرافیان تاثیر مثبت گذاشت. 

البته افزایش زیبایی به خاطر استفاده از ریمل یک روی سکه است و روی دیگر آن ، کوتاه شدن و شکننده شدن مژه ها است .

البته نگران نباشید؛ در این مقاله با روبی سان همراه باشید تا به شما آموزش دهد که چگونه دچار مشکل کوتاهی مژه در اثر استفاده از ریمل نشوید.

مایع و برس ریمل چه تفاوتی ایجاد می کند؟

اینکه تاثیر ریمل چیست را مایع و برس آن مشخص می کند. اگر هنگام خرید ریمل دقت کرده باشید برسی که درشت تر از بقیه براش های ریمل است می تواند تاثیر حجم دهندگی به مژه های شما اضافه کند. برسی که نازک است و مویچه های دندانه مانند دارد می تواند مژه های شما را بلند کند. یا برسی که منحنی مانند است می تواند مژه های صاف و بی حالت شما را حالت دهد و فر کند.

البته این تاثیرگذاری با کمک مایع درون ریمل امکان پذیر است. 

انواع ریمل کدامند؟

ریمل مدل های متفاوتی دارد که شما باید یکی از آن ها را انتخاب نمایید. ریمل حجم دهنده، بلند کننده .و حالت دهنده نمونه هایی از انواع ریمل است که هر کدام تاثیر متفاوت یروی چشم های شما می گذارد.

بر چه اساسی ریمل مناسب خود را انتخاب کنیم؟

اینکه مژه های شما چه خصوصیاتی دارد و دوست دارید چه ویژگی هایی به آن ها اضافه شود به شما کمک میکند که ریمل مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید.

چه نوع ریملی برای شما مناسب است؟

اگر بتوانید ریملی مناسب با چشم هایتان خریداری نمایید میتوانید مطمئن باشید که ریمل به چشم های شما آسیب نخواهد زد. اما حتما با این عبارت برخورد کرده اید که ریمل می تواند باعث کوتاهی مژه های شما شود.

چه نوع ریمل مژه های شما را کوتاه می کند؟

مایع ریمل در دو نوع ضدآب و بر پایه آب به بازار معرفی شد. ریمل هایی که ضدآب هستند در واقع بر پایه روغن هستند. این نوع ریمل ها در مجاورت با رطوبت و آب پاک نمی شوند، به زیر چشم هایتان نمی ریزد و زیر آن را سیاه نمی کند؛ در نتیجه شما می توانید در هر موقعیتی حتی شنا از آن استفاده نمایید و آرایش چشم های خود را حفظ کنید.

اما کمی صبر کنید. گول تبلیغات این نوع ریمل را نخورید.

چگونه ریمل های ضد آب باعث کوتاهی مژه می شود؟

این نوع ریمل به سختی از روی مژه ها پاک می شوند. برای پاک کردن این ماده آرایشی باید از پاک کننده های قوی آرایشی چشمک استفاده نمایید. البته همین پاک کننده به تنهایی کافی نیست. برای اینکه بتوانید خیلی خوب آن را از روی مژه هایتان بردارید باید کمی فشار وارد نمایید. و این باعث آسیب رساندن به چشم و مژه ها می شود.

زمانی که شما از ریملی استفاده می کنید که به سختی از روی مژه پاک می شود راه های تنفس را روی مژه ها می بندد در نتیجه مژه به مرور زمان و در اثر استفاده مرتب ضعیف می شود.

زمانی که شما دارید برای پاک کردن ریمل از روی چشم هایتان تلاش می کنید این تارهای نازک و ضعیف شده مژه زیر فشارهایی که شما وارد می کنید می شکند. در نتیجه مژه هایتان کوتاه خواهد شد. بدترین آسیبی که یک ریمل می تواند به مژه هایتان وارد کند ریزش مژه است که در مورد ریمل های ضد آب بسیار اتفاق م یافتد.

جمع بندی

در خرید ریمل همیشه سعی کنید نمونه های اصل و اورجینال را در سبد خرید خود قرار دهید. چشم عضو بسیار حساسی از بدن است و بایستی در هنگام خرید ریمل ، توجه ویژه ای به کیفیت ریمل داشته باشید. اگر کیفیت لازم را نداشته باشد می تواند به چشم تان آسیب بزند. 

برای خرید ریمل اصل باید به فروشگاه های معتبر آرایشی مراجعه نمایید. روبی سان یک برند ایرانی ایتالیایی است که در فرمولاسیون ساخت آن از مواد اولیه با کیفیت و اصل استفاده شده است تا علاوه بر زیبایی، از سلامت چشم و مژه های شما محافظت کند.

آموزش خرید پنکک مرغوب با صرف کمترین زمان

learnroz بازدید : 4 سه شنبه 02 دي 1399 نظرات ()

خرید پنکک مرغوب بسیار مهم است. چرا که با زدن یک پنکک خوب ، آرایش شما بسیار دلنشین و طبیعی جلوه می کند. استفاده از پنکک دوام و ماندگاری آرایش را نیز بسیار افزایش می دهد. 

امروزه با توجه به تنوع بالا ابزارهای آرایشی در بازار ، انتخاب و خرید یک پنکک عالی با معقول ترین قیمت ، بسیار سخت و طاقت فرسا شده است.

پس چطوری پنککی بخریم که استاندارد باشد و از کیفیت آن راضی باشیم؟ در این مقاله می خواهیم روش های خرید پنکک خوب را به شما نشان دهیم تا وقت خود را بیهوده تلف نکنید. پس با ما همراه باشید.

اولین قدم ، تشخیص نوع پوست است.

آیا پوست صورتتان را می شناسید؟ چرب است یا خشک؟ چه میزان آب زیر پوست خود دارید؟ می دانید که اگر لوازم آرایشی را براساس پوستتان انتخاب نکنید لوازم آرایشی تاثیر معکوس روی آرایشتان دارد؟ به جای زیباتر شدن شما را زشت می کند؟

همان طور پوست های مختلفی داریم، هنگام خرید پنکک و کرم پودر باید دقت کنیم که این اختلاف ها در نوع پنکک انتخابی ما رعایت شده باشد.

خرید پنکک برای کدام نوع پوست مناسب است؟

اگر به صورت کلی بخواهیم به پنکک نگاه بیندازیم، به دلیل ماهیت پودری مانند بودن پنکک، برای پوست های چرب بسیار مناسب تر است.

رنگ پنکک را بر چه اساسی انتخاب کنیم؟

در کنار سلامت پنکک و توجه به کیفیت آن، باید به رنگ پنکک هم توجه کنید. اگر می خواهید این ابزار آرایشی بالاترین تاثیر را پوستتان داشته باشد، هنگام خرید پنکک باید به رنگ پوستتان هم توجه داشته باشید و آن را با توجه به تنالیته پوستتان انتخاب کنید. رنگ مناسب با چهره تان را بشناسید حالا اگر یک درجه روشن تر یا تیره تر استفاده کردید باز هم صورتتان زیبا خواهد بود و از حالت طبیعی و نرمال خارج نمی شود.

ویژگی هایی که باید هنگام خرید پنکک مدنظر قرار دهید.

پنکک میتواند چربی روی پوست که هر چند ساعت توسط پوست تولید می شود را کنترل کند. در نتیجه از جوشهایی که از چربی زیاد روی پوست ایجاد می شود جلوگیری می کند.

پنکک باید کاور و پوشانندگی بالایی برای پوستتان ایجاد کند. پس هنگام خرید تست پنکک انجام دهید تا از میزان پوشانندگی آن مطمئن شوید. پنکک های مرغوب کل لکه های موجود روی پوست را می پوشاند و به مدت بیشتری روی پوست باقی می ماند. اما در مقابل خرید پنکک نامرغوب و فیک می تواند چهره نازیبا برایتان بسازد که خیلی سریع هم از روی پوستتان پاک می شود. پوشانندگی پنکک اصل و مرغوب به قدری بالا است که می تواند شما را از استفاده از کرم پودر بی نیاز کند.

استفاده از پنکک غیر اصل ، چه آسیب هایی به پوست می زند؟

اگر بعد از اینکه روی پوستتان پنکک زدید و دیدی که صورتتان خشک شده، پوسته پوسته شده و به خارش افتاده بدانید که یا پنککی که خریداری کردید مناسب پوست شما نیست و یا اینکه پنکک شما اصل و درجه یک نیست. در هر دو حالت پیشنهاد میکنیم که استفاده از این نوع پنکک را محدود کنید تا بیشتر از این به پوستتان آسیب نزنید.

چگونه پنکک اصل را از غیر اصل تشخیص دهیم؟

هنگام خرید پنکک دقت کنید که بافت آن نرم و ابریشمی باشد. پنکک های سفت و سخت تقلبی هستند. پنککی که استاندارد است میزان چربی و آب کنترل شده ای دارد که باعث شود روی پوست به خوبی بخوابد. اما پنکک تقلبی روی صورت شما می ماسد.

خرید پنکک تقلبی می تواند به پوستتان آسیب جدی بزند. شما پنکک را به پوستتان می زنید که لکه های قهوه ای پوستتان را بپوشانید. اما اگر پنکک تان تقلبی باشد خودش می تواند باعث ایجاد لکه های تیره روی پوست شود.

نحوه استفاده از پنکک بر روی پوست چگونه است؟

هنگام خرید پنکک دقت کنید که ابزار آرایشی تان دارای پد مخصوص باشد. با کمک این پد، پنکک را میتوانید بهتر روی صورتتان پخش کنید. اگر پنکک پد نداشت حتما از یک براش یا قلمو استفاده کنید.

جمع بندی

استفاده از لوازم آرایشی اصل ، اهمیت زیادی دارد چرا که اگر به این نکته بی توجه باشید ، سلامت پوست شما به خطر بیافتد. شما می توانید پنکک اصل را با قیمتی معقول از سایت روبی سان به راحتی خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید. 

روبی سان برندی معتبر و جهانی است که در فرمولاسیون ساخت آن از مواد طبیعی و با کیفیت مثل عسل استفاده شده است تا زیبایی و شادابی را برای پوست شما به ارمغان آورد.عمل بینی بدون تامپون

learnroz بازدید : 9 چهارشنبه 26 آذر 1399 نظرات ()

تامپونی که بینی بیماران را به شدت نشان می دهد و باعث تورم و کبودی بیشتر در جراحی زیبایی بینی می شود ، دیگر توسط بسیاری از جراحان استفاده نمی شود. متخصصان به تازگی عمل بینی بدون تامپون را پیشنهاد میکنند.

جراحی زیبایی بینی انواع مختلفی از تامپون ها است که در عمل جراحی زیبایی بینی استفاده می شود. بانداژ فشاری فشرده شده در بینی که قبلاً استفاده شده بود ، از نفس کشیدن بیمار پس از عمل جلوگیری کرده و باعث خونریزی و درد شد. چنین مواردی بیماران را به اجتناب از عمل جراحی زیبایی بینی سوق می داد.

عمل زیبایی بینی

در جراحی زیبایی بینی بدون تامپون ؛ از ابزار خاصی به نام سوراخ کننده داخل بینی استفاده می شود. از تامپون بینی استفاده نمی شود. از آنجا که بینی بیمار مسدود نشده است ، او می تواند به راحتی از طریق بینی نفس بکشد. نیازی به تمیز کردن اضافی در داخل بینی نیست. بخیه های محلول با این ابزار در بینی قرار می گیرند. بخیه ها پس از عمل نیازی به برداشتن ندارند. آنها حدود 10 روز بعد به خودی خود حل می شوند.

درست است ، برداشتن بسته بندی بینی پس از یک عمل دردناک بود ، مهمترین دلیل این امر ، انجام آن در گذشته بود. تامپون های بینی اساساً به دو دلیل وارد می شدند:

برای حفظ موقعیت مرکزی تیغه بینی حداقل تا زمانی که توسط فیبروز cicatricial (زخم) تثبیت شود.

برای جلوگیری از خونریزی هایی که می تواند از تیغه بینی یا گلدان رخ دهد.

همچنین باید تشخیص داده شود که هماتوم سپتوم بینی ، که شامل جمع آوری خون در داخل تیغه بین دو دیواره مخاط آن است ، می تواند عواقب بسیار جدی داشته باشد ، از جمله آسیب شدید به شکل خارجی بینی.

بنابراین بینی مملو از تامپون های گازی بود که بعد از 4–5 روز یا حتی بیشتر توسط برخی از جراحان برداشته شد. در این دوره گاز خشک می شود و برداشتن آن می تواند دردناک باشد.

عمل بینی بدون تامپون

می توان اظهار داشت که امروزه تامپون تنها در موارد بسیار خاص لازم است.

در واقع می توان بدون استفاده از تامپون ، جای بخیه داخلی را که بدون بخاطر مزاحمت بیمار از بین می رود ، در محل خود نگه داشت. توربین ها نیز در صورت لزوم با استفاده از فرکانس های رادیویی یا سایر روش های "نرم" که از خونریزی جلوگیری می کنند و بنابراین نیازی به تامپون ندارند ، درمان می شوند.

در نتیجه این تکنیک ها ، تامپون بینی امروزه در کمتر از 5٪ از جراحی های زیبایی بینی * استفاده می شود و در واقع فقط در مواردی که شامل بازسازی اساسی تیغه بینی باشد استفاده می شود.

دکتر تهران بیوتی با بیش از 20 سال تجربه آماده خدمت گذاری به شما عزیزان هستند.

فروش پودر سنگ به صورت فله ای

learnroz بازدید : 13 سه شنبه 25 آذر 1399 نظرات ()

برای ساخت یک آپارتمان همواره باید از مصالح مناسب استفاده کرد که یکی از مهمترین آنها پودر سنگ فله است چون واقعا در قسمتهای مختلفی از یک ساختمان کاربرد زیادی دارد. با توجه به ارزش بالایی که خاک سنگ فله ای دارد فروش پودر سنگ در سایت پودرسازان با قیمت ویژه و ارزانی انجام می شود تا مشتریان و کارفرمایانی که به دنبال تهیه خاک سنگ فله ای هستند بتوانند آن را تهیه کنند. پودر سنگ مورد نیاز شما توسط پودرسازان قم در مدت زمان مشخصی ارسال میشود.

پودر سنگ چیست و چگونه تولید می شود ؟

آرد سنگ یا پودر سنگ یا خاک سنگ که به زبان لاتین به آن  Rock Flour می گویند؛ به مواد ریز و آرد مانندی که حاصل از کوبیده شدن و ساییدن سنگ ها برروی هم به دو نوع طبیعی و مصنوعی استخراج میشود. در طبیعت بر اثر ساییده شدن لایه های مختلف زمین و کانی های موجود در سطح زمین و برخورد سنگ ها با یکدیگر، قسمتی از آن به صورت پودر و آرد درمی آید. اما برای تولید صنعتی پودر سنگ از دستگاه ها و ابزار آلات مختلف و ماشین آلات مرتبط به سنگ کوبی استفاده می شود که به وسیله ی فک های قدرتمند و نیروی مکانیکی این دستگاهها اقدام به کوبش و خرد کردن سنگ ها می کنند و در درجات و دسته بندیهای مختلف به تولید آرد سنگ اقدام می کنند.

فروش پودر سنگ

فروش پودر سنگ فله ای و کیسه ای و قیمت هر کدام

بعد از استخراج  پودر سنگها از معادن و کانی سنگ های مختلف، آرد سنگ ها را براساس ذرات دانه های آنها دسته بندی می کنند، به عنوان مثال خاک سنگ دانه درشت ماسه ای، خاک سنگ نرم و آرد مانند، یا خاک سنگ سفید رنگ، خاکستری، کرمی یا قهوه ای و...سپس این دسته بندی ها را در وزن های مختلف بسته بندی و برای مصارف و کاربردهای متنوع آماده ی پخش و توزیع به کارخانه ها و مصالح فروشی ها میگردد.

بسته بندی پودر سنگ در وزن های 20 تا 50 کیلوگرمی و به صورت کیسه ای و فله ای انجام می شود که معمولا برای مصارف عمده بسته بندی به صورت فله ای رایج تر و به صرفه تر است. قیمت خاک سنگ فله ای در بازار مصالح بر اساس کاربرد و وزن آنها متفاوت است، به طور مثال میانگین قیمت یک فلهای 20 کیلوگرمی در بازار مصالح داخلی البته به نوع کیفیت سنگ آن هم بستگی دارد اما معمولا حدود 16000 تومان تا 20000 تومان به فروش میرسد.

فروش پودر سنگ به دو صورت فله ای و کیسه ای یا پاکتی به مشتریان انجام میگیرد. که شرکت پودرسازان قم  در سه نوع ساختمانی ، مل و جوشقان ممتاز تولید به صورت فله ای به بازار عرضه می گردد .

فروش پودر سنگ فله ای

فروش پودر سنگ فله

فروش پودر سنگ کربنات کلسیم یا پودر سنگ آهک در نوع مصارف صنعتی معمولا به صورت فله ای انجام می شود . این امر سبب کاهش تامین هزینه مواد اولیه برای صاحبان صنعت و کسب و کارهای ساخت و ساز می گردد .

فروش پودر سنگ کیسه ای

فروش خاک سنگ برای کاربردهای ساختمانی به صورت کیسه ای انجام می گردد. گرچه فروش به صورت فله ای نیز در این بخش رایج می باشد.اما در حوزه هنر برای مثال برای ساخت مجسمه های تزئینی و یا ایجاد یک اثر نقاشی فروش فله ای رایج تر است.

عمل زیبایی بینی چه انواعی دارد؟

learnroz بازدید : 8 شنبه 22 آذر 1399 نظرات ()

نظر شما راجع به زیبایی چیست؟ فکر می کنید زیبایی امری ذاتی است یا اکتسابی؟ فکر می کنید انسان ها تنها می توانند زیبا به دنیا بیایند یا اینکه می توان بعد از به دنیا آمدن به زیبایی بیشتری رسید؟ انسان ها ویژگی های ظاهری مختلفی دارند که برخی زیبا و برخی نازیبا به نظر می رسند. اما نکته این است که انسان با تغییر چهره خود یا آراسته شدن می تواند زیباتر به نظر برسد. این تغییر گاهی با آراسته کردن مو و ظاهر یا آرایش کردن انجام می‌شود. امروزه انسان با پیشرفت هایی که در تکنولوژی و فنون پزشکی داشته، سطح تغییراتی که می تواند در بدن خود اعمال کند را افزایش داده است. یکی از این اعمالی که برای ایجاد تغییر و رسیدن به زیبایی مطلوب تر ابداع شده، عمل زیبایی بینی است. عمل هایی که روی بینی صورت می‌گیرد، به هدف های مختلفی انجام می‌شود. به جز زیبایی عمل بینی ممکن است به اهداف دیگری مانند اصلاح ساختار اسکلتی و رفع مشکلات تنفسی نیز انجام شود.

عمل زیبایی بینی

عمل بینی اصلاحی

یکی از عمده ترین دلایل جراحی های بینی به هدف اصلاح عملکرد، انحراف تیغه‌ی بینی است. مشکلات دیگری مانند پولیپ و تورم بافت های بینی نیز ممکن است جراحی های پیچیده تری را طلب کند که اغلب مستلزم استفاده از روش های آندوسکوپیک است.

عمل زیبایی بینی

این نوع عمل به طور خاص برای ایجاد تغییر ظاهری در بینی و شکل دهی تناسب جدید به صورت است. مشکلات تنفسی مانند انحراف تیغه‌ی بینی و رشد بیش از اندازه شاخک های بینی به طور همزمان با عمل زیبایی بینی قابل اصلاح است. اما اختلال پولیپ بینی و سینوزیت مزمن باید به طور جداگانه تحت درمان قرار گیرد.

عمل زیبایی بینی درمانی

انواع عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی عروسکی

در عمل بینی به روش عروسکی، زاویه‌ی بین بینی و لب بیشتر از 90 درجه خواهد شد. در نتیجه قوس بیشتری روی بینی ایجاد می‌شود و نوک بینی به سمت بالا کشیده می‌شود. برای بینی های گوشتی این عمل مناسب نیست. برای انجام عمل بینی عروسکی به مهارت بالایی از جانب جراح نیاز است تا فرد به مشکلات تنفسی جانبی مبتلا نشود. اگر این اتفاق بیافتد، عمل بینی ترمیمی برای بینی عروسکی بسیار سخت خواهد بود.

عمل زیبایی بینی طبیعی

عمل زیبایی بینی به صورت طبیعی در زاویه‌ی بینی و لب و پره های بینی تغییر ایجاد نمیکند. در این عمل فقط عیوب ظاهری مانند قوس و برآمدگی و انحراف بینی از بین می‌رود. این نوع عمل زیبایی بینی مورد توجه آقایان قرار می‌گیرد چرا که به چهره‌ی مردانه‌ی آن ها خللی وارد نمیکند.

تغییرات انجام شده در عمل بینی طبیعی محسوس نیست و اطرافیان فرق قبل و بعد عمل را به سختی متوجه می‌شوند.

- اما نوع دیگری از عمل زیبایی بینی وجود دارد که ویژگی های مشترکی از عمل زیبایی فانتزی و طبیعی را دارد. به این نوع عمل زیبایی بینی نیمه فانتزی می‌گویند. در این عمل عیوب ظاهری بینی برطرف می‌شود و قوس بسیار کمی روی بینی ایجاد می‌شود. امروزه این نوع عمل زیبایی بینی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

روش عمل زیبایی بینی

نتیجه‌ی عمل زیبایی بینی

نتیجه عمل زیبایی بینی به شکل مستقیم تحت تاثیر مهارت و تجربه پزشک جراح است. عمل زیبایی بینی اگر به شکل صحیح انجام نشود می تواند بر تنفس تاثیر منفی داشته باشد. اگر پس از عمل زیبایی بینی دچار مشکلات تنفسی شدید باید بعد از مدتی عمل ترمیمی بینی انجام دهید. بنابراین بهتر است که در انتخاب جراح خود نهایت دقت را به خرج دهید و مشاوره های لازم را پیش از انجام این انتخاب دریافت کنید. انتظارات خود را از عمل زیبایی بینی مطرح کنید. پزشک با توجه به نوع بینی شما که استخوانی است یا گوشتی در مورد نتیجه عمل برای شما توضیحات کامل را می‌دهد.

نقش وکیل آنلاین در شکایت از کارفرما

learnroz بازدید : 7 شنبه 15 آذر 1399 نظرات ()

در بیشتر شغل ها شما افرادی را خواهید دید که به عنوان کارفرما، مسئولیت تعداد زیادی کارگر را به عهده دارند. در شرکت ها نیز یک مدیر عامل و تعداد زیادی کارمند وجود دارد که بر اساس خواسته های مدیرعامل، کارها را پیش میبرند.

اما گاهی اوقات به دلایلی بین کارگر و کارفرما مشکلات و اختلافاتی به وجود می آید که منجر به شکایت از کارفرما می شود. در این مواقع اهمیت وکیل آنلاین نمایان می شود که در این مقاله می خواهیم درمورد آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

وکیل آنلاین

وکیل آنلاین چیست

وکیل آنلاین قابلیت جدید و مدرنی است که در موسسه های حقوقی از جمله شهرداد، بسیار رواج یافته است. به جای اینکه یک وکیل پایه یک دادگستری استخدام و هزینه زیادی بکنید می توانید از وکیل آنلاین با هزینه بسیار کمتر مشاوره بگیرید.

وکیل آنلاین، یک وکیل یا قاضی است که در حوزه خاصی از قانون مانند قوانین کیفری، قضایی و خبره و متخصص است و می تواند راه حل های درست و منطقی به موکلش ارائه دهد. 

دلایل و موارد شکایت از کارفرما

 • شکایت بابت عدم انعقاد قرارداد

قرارداد بین کارگر و کارفرما می تواند کتبی یا شفاهی باشد. مواردی از قبیل مقدار حقوق ماهیانه و پاداش، نوع کار یا حرفه ای که کارگر به آن مشغول است، مکان محیط کار، تعداد ساعت کاری، مدت قرارداد، تعداد مرخصی ها، تاریخ انعقاد قرارداد باید حتما در قرارداد کار به طور صریح ذکر شود.

 • شکایت بابت عدم پرداخت حقوق

طبق قرارداد کتبی یا شفاهی که بین کارگر یا کارفرما بسته می شود اگر کارفرما مقدار حقوق توافق شده یا پاداش و مزایای کارگر را پرداخت نکند، کارگر می تواند با ارائه مدارک بیمه تامین اجتماعی به اداره کار مراحل شکایت از کارفرما را طی کند.

خدمات وکیل آنلاین

 • شکایت بابت عدم اجرای قوانین کار

بسته به نوع قرارداد شرایطی در آن ذکر می شود که اگر یکی از آنها رعایت نشود کارگر می تواند از کارفرمایش شکایت کند. مواردی مانند مرخصی زایمان، شیردهی، کار کردن افراد نوجوان، اضافه کاری، کار در شب و غیره از این قبیل هستند.

 • شکایت از کارفرما بابت عدم پرداخت بیمه

طبق ماده ۱۴۸ قانون کار، کارفرما باید از همان ابتدای انعقاد قرار داد استخدام، کارگر را بیمه کند و به سازمان تامین اجتماعی بیمه پرداخت کند. حق بیمه بر اساس روز و ساعت محاسبه می شود. بیشتر موارد شکایت از کارفرما عدم بیمه کردن کارگر است.

وکیل شکایت از کارفرما

اهمیت وکیل آنلاین

چنانچه قصد شکایت از کارفرما را دارید، احتمالا بدون راهنمایی های یک وکیل کاربلد با مشکلاتی مواجه خواهید شد. پس بهترین راه برای رسیدن به حق خود، مشورت با وکیل آنلاین می باشد.

وکیل آنلاین پس از شنیدن صحبت های شما و برررسی تصاویر مدارک، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

برای آشنایی با خدمات وکیل آنلاین و دریافت مشاوره می توانید به وبسایت شهرداد مراجعه نمایید. در شهرداد شما می توانید از اپلیکیشن حقوقی این مجموعه نیز به صورت رایگان استفاده کنید.

احراز هویت با سامانه امتا چگونه است؟

learnroz بازدید : 18 چهارشنبه 12 آذر 1399 نظرات ()

دنیای امروز، یک دنیای دیجیتالی است. اگر به اطراف خود نگاه کنید متوجه میشوید که همه کارها را با استفاده از تکنولوژی و اینترنت انجام می دهیم. خیلی از خریدهای روزانه ما از سایت های آنلاین انجام می شود. برای اینکه در یک سایت اینترنتی ثبت نام کنید و بعد از خدمات آن استفاده کنید باید در مرحله اول احراز هویت انجام شود. احراز هویت دیجیتال همیشه یکی از چالش های وب مستران بوده اما با ورود سامانه احراز هویت امتا همه چیز تغییر کرد. در این مقاله قصد داریم صفر تا صد سامانه احراز هویت امتا را برای شما بازگو کنیم پس با ما همراه باشید.

احراز هویت

روش های احراز هویت 

 

 • استفاده از توکن

توکن یک ابزار الکترونیکی است که از آن برای تولید رمز دوم یا رمز یکبار مصرف استفاده می شود. اساس کار توکن به این صورت است که کاربر با هر بار ورود به توکن یه رمز یکبار مصرف دریافت می کند. این رمز، یک رمز منحصر به فرد است و هیچ کس این پسورد را ندارد.

 

 • احراز هویت آنلاین با رمز عبور

یکی از قدیمی ترین روش های احراز هویت دیجیتال، استفاده از رمز عبور است؛ به طوری که هر کاربر برای خودش یک رمز عبور انتخاب می کند و هنگام ورود به سایت از آن استفاده می کند.

 

 • سامانه احراز هویت امتا

سامانه ای که چندین سال است برای تشخیص کاربران ایجاد شده و کسب و کارهای آنلاین زیادی از سامانه امتا استفاده می کنند. در ادامه به توضیح نحوه کار سامانه احراز هویت امتا می پردازیم.

 

 • احراز هویت با پیامک

از طریق پیامک یک رمز یکبار مصرف که مدت زمان خاصی برای استفاده دارد به گوشی تلفن همراه شما ارسال می شود. بانک ها از سال پیش برای احراز هویت دیجیتال برای کارت های بانکی، از احراز هویت پیامکی استفاده می کنند که روش بسیار کارآمد است.سامانه احراز هویت امتا

نحوه کار سامانه احراز هویت امتا به چه صورت است؟

 نحوه کار سامانه احراز هویت امتا به این صورت است که کاربر دیگر نیازی نیست برای ورود به هر سایتی یک رمز عبور منحصر به فرد و متفاوت را به خاطرش بسپارد. با این سامانه کاربران می توانند یک رمز را داشته باشند. کسب و کارهای آنلاین هم با استفاده از این سامانه می توانند احراز هویت دیجیتال کاربرانشان را به راحتی و در فضایی امن انجام بدهند.

این سامانه برای اولین بار برای شرکت های سایپا و ایران خودرو طراحی شد اما در پی موفقیت های این سامانه، سایت های اینترنتی دیگر در حوزه های متفاوت از آن استفاده می کنند. ساز و کار این سامانه این است که برای ورود و ثبت نام کاربر، سامانه به منابع اطلاعاتی حاکمیتی متصل می شود و اطلاعات هر شخص را دریافت می کند و به این ترتیب هر شخص تنها یک بار می تواند ثبت نام کند و تنها صاحب حساب می تواند وارد این سامانه شود. 

 

کسب و کارها بر اساس نوع محصول یا خدماتی که ارائه می دهند میزان دسترسی که به اطلاعات مشتریان دارند را اعلام می کنند و در صورتی که مرکز توسعه تجارت الکترونیک این سطوح دسترسی را تایید کند در فهرست دسترسی های اطلاعاتی مجاز آنان قرار می گیرد.

یکی از قابلیت های پیشرفته در سامانه احراز هویت امتا این است که هر سایتی بسته به نوع کالا، خدمات و میزان فعالیتش می تواند برای کاربران انواع رمز عبور مانند رمز ایستا، OTP ، امضای الکترونیکی و پیامک ارزش افزوده را می توانند پیاده سازی کنند.

احراز هویت آنلاین

نتیجه گیری

برای اطلاعات بیشتر درباره سامانه احراز هویت امتا و خرید و فروش سیم کارت و دامنه اینترنتی می توانید به سایت معتبر رند مراجعه نمایید.
پنج تغییر قانون جدید صدور چک

learnroz بازدید : 7 شنبه 08 آذر 1399 نظرات ()

قانون صدور چک مصوب 16 تیرماه 1355 است که پس از تصویب بارها زیر تیغ اصلاحات قانونگذار قرار گرفته و دچار تغییراتی شده است. آخرین اصلاحیه‌ای که به قانون صدور چک وارد شده مربوط به تاریخ 13 آبان 1397 می‌باشد.

از آنجایی که یکی از اهداف قانونگذار در وضع مقررات مربوط به چک، بازدارندگی از صدور چک‌ برگشتی است، شرایط اقتصادی کشور و روند رو به افزایش تعداد چک‌های برگشتی، موجبی می‌شود تا قانونگذار با اصلاح قوانین مربوطه، تدابیر دیگری را به کار بندد تا مشکلات بازار اقتصادی را به حداقل برساند، از این رو، ممکن است اصلاحاتی که درباره برخی قوانین به تصویب می‌رسد، بیشتر از سایر قوانین باشد. 

چک برگشتی

در راستای تحقق هدف بازدارندگی در صدور چک برگشتی، یکی از ساز و کارها افزایش میزان نظارت بر اعطای دسته چک به متقاضیان و پیش‌بینی شرایط هرچه سختگیرانه‌تر برای آن جهت پیشگیری است که اینگونه ساز و کارها می‌تواند منجر به اطمینان بیشتر مردم به انجام معاملات خود از طریق چک و تبعاً جلوگیری از ارتکاب جرایم مختلف از جمله صدور چک برگشتی یا کلاهبرداری شود.

 در آخرین نسخه اصلاحی قانون صدور چک در سال 1397، ابزارهای قانونی جدیدی مدنظر قانونگذار قرار گرفته تا اهداف مذکور را جامه عمل پوشاند و نظام اقتصادی را در زمینه صدور چک برگشتی بیشتر به سامان برساند.  

پس از تصویب این اصلاحیه، بانک مرکزی با همکاری کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس و برگزاری جلسات متعدد با حضور نهادهای مربوطه، اقدام به بررسی ابعاد تغییرات نموده و  بر این اساس متعاقباً، بخشنامه شماره ۴۶۸۵۱۱‌‏.۹۷ مورخ ۲۸‌‏.۱۲‌‏.۱۳۹۷ مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی، برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ شده است.

قانون چک برگشتی

پنج مورد مهم که به شبکه بانکی برای اجرا ابلاغ شده است از قرار ذیل است:

1- قبلاً بانک‌ها ده روز فرصت داشتند تا اطلاعات چک برگشتی را به بانک مرکزی گزارش دهند اما اکنون این مهلت ده روزه برای ارسال اطلاعات چک‌ برگشتی به سامانه بانک مرکزی، لغو شده و بانک‌ها مکلفند  به محض صدور گواهینامه عدم پرداخت، اطلاعات مذکور را به این سامانه ارسال کنند.

2- بر اساس تبصره ۲ ماده ۵ مکرر، اطلاعات چک‌های برگشتی اشخاص حقوقی در سابقه امضا کنندگان آنها نیز نمایش داده می‌شود و خروج اشخاص مذکور از شرکت، تأثیری در موضوع فوق ندارد.

3- در اصلاحات جدید پیش‌بینی شده که هر گواهی عدم پرداختی باید دارای کد رهگیری باشد، بنابراین بانک‌ها مکلف به درج این کد روی گواهینامه عدم پرداخت صادره بوده و به گواهینامه فاقد کد رهگیری در مراجع قضائی و ثبتی، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وصول چک برگشتی

4- در مورد واریز کسری مبلغ چک به حساب توسط صادرکننده برای رفع سوء اثر از آن، مدت زمان مسدودی مبلغ در حساب قبلاً دو سال بود که به یک سال تقلیل یافته است.

5- چنانچه هر یک از مدارک مربوط به رفع سوء اثر از چک‌ برگشتی مانند لاشه چک، رضایت نامه رسمی از دارنده چک یا نامه رسمی از مرجع قضائی یا ثبتی ذیصلاح مبنی بر اتمام عملیات اجرایی در خصوص چک، به بانک ارائه گردد، پیش از یک سال از تاریخ انسداد مبلغ چک، بانک ملزم است نسبت به رفع انسداد از مبلغ مسدود شده اقدام نماید.

خلاصه: قانون صدور چک مصوب 16 تیرماه 1355 پس از تصویب بارها زیر تیغ اصلاحات قانونگذار قرار گرفته است. آخرین اصلاحیه‌ مربوط به تاریخ 13 آبان 1397 می‌باشد که اهم موارد آن، محدود به 5 مورد است. در صورت وجود هر سوالی در ارتباط با تغییرات جدید قوانین مربوط به چک، کارشناسان شهرداد پاسخگوی شما خواهند بود. 

هر آنچه که باید درباره سیمان سفید بدانید

learnroz بازدید : 11 چهارشنبه 05 آذر 1399 نظرات ()

اگر سیمان وجود نداشت قطعا ما هنوز در خانه های گلی و خشتی زندگی می کردیم. سیمان تحولات زیادی را در صنعت ساختمان سازی و صنایع دیگر به وجود آورد. مهم ترین و پرکاربردترین نوع سیمان، سیمان سفید است که برای نمای خارجی ساختمان و مجسمه سازی استفاده می شود. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا درباره سیمان سفید و خرید سیمان با شما صحبت کنیم.

سیمان سفید


سیمان سفید از چه موادی تشکیل می شود؟

در تولید این متریال باید عناصری مانند اکسیدهای آهن، کرم، مس، تیتان و منگنز استفاده شود. اکسید آهن مانند یک گداز آور است و درجه پخت را پایین می آورد. در سیمان سفید این نقش را یکی از مواد اکسید آلومینیوم، گچ، شیشه، کلرور منیزیم، فلدسپات و کریپولیت اجرا می کند.

سیمان سفید در چه مواردی کاربرد دارد؟

کاربرد اصلی این متریال در نمای داخلی و خارجی ساختمان می باشد. بعضی از افراد به جای سیمان خاکستری از این نوع متریال استفاده می کنند که باید بگوییم این مسئله از نظر هزینه مقرون به صرفه نیست. همچنین کاربردهای دیگر این محصول عبارتند از:

 • طراحی فضای داخلی ساختمان

 • بندکشی درزهای کاشی و سرامیک

 • در نمای بیرونی ساختمان

 

رنگ سیمان سفید چگونه تعیین می شود؟

مهم ترین ویژگی این محصول، سفیدی آن است و درجه سفیدی آن با آزمایش های دقیق مشخص می شود. نام آزمایشی که برای تعیین سفیدی این متریال انجام می شود commission international de I'eclarge است.


خرید سیمان سفیدسیمان پرتلند سفید چگونه تولید می شود؟

این متریال ارزشمند اما در مواد اولیه آن اکسید آهن وجود ندارد و به همین دلیل نباید از خاک رس استفاده کرد. بسیاری از کارخانه ها به دلیل هزینه بالا این کار را نمی کنند  و کلرور کلسیم که در کوره سیمان پزی با اکسید آهن ترکیب شده و کلرور آهن پس می دهد استفاده می کنند. وقتی این مواد در کوره سیمان پزی پخته می شوند، این متریال به رنگ سفید در می آید. سیمان سفید نباید بیشتر از ۰۲/۰٪ اکسید آهن داشته باشد.

 

خرید سیمان سفید

شما می توانید این محصول را از طریق سایت هایی که در این زمینه فعالیت میکنند تهیه کنید. یکی از راه های ساده و مطمئن برای خرید سیمان سفید، سایت پودرسازان است. خرید سیمان سفید به صورت کیسه ای در واحدهای کیلوگرم و تن معامله می شود. کیسه های خرید سیمان سفید معمولا ۲۵ و ۵۰ کیلویی هستند. اگر شما در سایت پودرسازان اقدام به خرید سیمان بکنید ما هر تعداد کیسه ای که مدنظر شما باشد با کامیون به شهر و محل اقامتتان فرستاده می شود.


فروش سمان سفیدفروش سیمان سفید در سایت پودرسازان

مسلما هر چیزی که امکان خریدش وجود داشته باشد، امکان فروش آن نیز هست. در سایت پودرسازان می توانید هر تعداد که می خواهید از این متریال را بفروشید. پیشنهاد می کنیم برای خرید و فروش سیمان یا به سایت پودرسازان مراجعه کنید و یا اینکه با شماره 09128181845 تماس حاصل نمایید.

هنگام خرید لباس کار به این موارد دقت کنید

learnroz بازدید : 54 یکشنبه 02 آذر 1399 نظرات ()

اگر نگاهی به تجهیزات ایمنی بیندازیم خواهیم دید هرکدام کاربرد و خصوصیاتی دارند که نمی توان از آن ها غافل شد. یکی از مهمترین لوازم ایمنی، لباس کار است که مدل آن می تواند برای هر شغل بر اساس ویژگی هایی که دارد متفاوت باشد. استفاده از لباس کار استاندارد مزایای بسیاری دارد که کارفرمایان را مجاب به خرید این لباس ها می کند.

در این مقاله قصد داریم ویژگی های یک لباس کار استاندارد و باکیفیت را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

لباس کار

مورادی که در خرید لباس کار باید به آن ها دقت شود

موارد زیر در انتخاب یک لباس کار با کیفیت و مناسب بسیار اهمیت دارند:

 • رنگ پارچه
 • جنس پارچه
 • مسائل امنیتی و سلامتی
 • وزن پارچه
 • شرایط آب و هوایی و اقلیمی
 • دوخت پارچه

 

 

لباس کار ارزان

برخی از نکات ایمنی لباس کار

 • سایز لباس کار باید کاملا متناسب باشد. لباس هایی که سایز بزرگ دارند در هنگام کار و تجهیزات برای کارگران مشکل ایجاد می کنند.
 • باید مطمئن شوید که نقطه حساس کار در برابر استفاده شدید مقاوم است
 • در خرید لباس کار باید دقت کنید که دید بالایی داشته باشد تا متناسب با شرایط روشنایی باشد.
 • جنس پارچه باید قابل شستشو باشد و با تماس با آب رنگش را از دست ندهد. 

جنس های مناسب برای لباس کار

جنس پارچه لباس کار کار به عوامل گوناگونی بستگی دارد. اما در حالت کلی پارچه لباس کار می تواند از الیاف طبیعی خالص باشد یا الیاف مصنوعی و یا ترکیبی از هردو. همچنین لباس کار شغل های مختلف تفاوت های زیادی باهم دارند. مثلا مشخص است که لباس کار یک کارگر معدن با لباس کار یک گارسون رستوران متفاوت است.

نکته مهم: هر چقدر درصد پنبه داخل الیاف بیشتر باشد آن پارچه به الیاف طبیعی نزدیک تر است.

 • پارچه ترگال

می توان گفت این پارچه ساده بهترین و مناسب ترین پارچه برای لباس های مدرسه، اداری، رستوران ها، لباس کار مردانه در شرکت ها و فروشگاه ها است. البته به دلیل قیمت مواد اولیه، پارچه هایی که به رنگ های تیره هستند نسبت به پارچه های روشن گران قیمت تر هستند.

 • پارچه ترگال کجراه

این نوع پارچه با الیاف طبیعی که دارد می تواند شخص استفاده کننده را بسیار گرم نگه دارد. علاوه بر آن به دلیل ضخامت بالای آن مقاومت کششی آن بیشتر از پارچه ترگال ساده است. این پارچه به خاطر ویژگی های مفیدی که دارد به پارچه استاندارد لباس کار مشهور است.

 • پارچه کجراه ۳۰-۷۰

منظور از۳۰-۷۰ یعنی ۷۰٪ آن پنبه و ۳۰٪ آن پلی استر است و یا برعکس. این پارچه هم می تواند از الیاف طبیعی یا مصنوعی یا ترکیبی از هردو ساخته شود. پارچه پنبه ای در مشاغلی که با آتش و جرقه سروکار دارند بسیار مفید است چون وقتی که جرقه به سمت لباس کارگر پرت شود پنبه از سوراخ شدن آن جلوگیری می کند.

لباس کار خارجی اصل

خصوصیات لباس کار مردانه

مردان بیشتر زمان خود را در روز در حین کار می گذرانند پس طبیعی است که لباس کار مردانه باید کاملا راحت باشد.

از دیگر خصوصیات لباس کار مردانه این است نباید باز باشد، مخصوصا برای شغل هایی مانند جوشکاری، مکانیکی و...

از دیگر ویژگی های لباس کار باید به قابل شستشو بودن آن اشاره کرد. رنگ لباس باید طوری باشد که هنگام شستشو رنگ آن تغییر نکند و حالت اولیه خود را حفظ کند.

خرید لباس کار اصل

همانطور که گفته شد برای خرید لباس کار باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. برای خرید لباس کار ارزان وباکیفیت می توانید به فروشگاه اینترنتی یونکس مراجعه نمایید.

با فواید سامانه احراز هویت امتا آشنا شوید

learnroz بازدید : 34 شنبه 01 آذر 1399 نظرات ()

کسب و کارهای اینترنتی همیشه به دنبال راه حلی بوده اند تا از طریق آن فرآیند احراز هویت آنلاین مشتریان خود را راحت تر انجام بدهند.

سامانه احراز هویت امتا (احراز هویت مشتریان تجارت الکترونیکی) در شرایطی ساخته شد که کسب و کارهای آنلاین هر روز پیشرفت می کنند و استفاده از فضای تحت وب بیشتر می شود. در این مقاله قصد داریم درباره این سامانه و کاربردهای آن با شما صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

سامانه احراز هویت آنلاین

درباره سامانه احراز هویت امتا چه می دانید؟

این سامانه نخستین بار برای شرکت های سایپا و ایران خودرو طراحی شد تا فرایند احراز هویت آنلاین کاربرانی که برای پیش فروش ماشین ثبت نام کرده اند انجام بگیرد؛ اما در حال حاضر شرکت های الکترونیکی دیگر نیز می توانند از این سامانه برای احراز هویت استفاده کنند.

روند کار این سامانه به این صورت است که اطلاعات هویتی، مکانی، تماسی و اعتباری کاربران را از طریق پایگاه های اطلاعاتی حاکمیت به طور آنلاین می گیرد و به هر کدام از کاربران یک حساب کاربری منحصر به فرد اختصاص می دهد.

فواید سامانه احراز هویت امتا

این سامانه نه تنها برای صاحبان کسب و کارها مفید است بلکه برای مشتریان نیز فواید زیادی دارد. کاربران دیگر نیازی نیست برای ثبت نام در سایت های گوناگون، نام کاربری و رمزهای عبور مختلف را به ذهن بسپارند و می توانند سطح دسترسی کسب و کارها را به اطلاعات شخصی شان کنترل کنند.

صاحبان مشاغل اینترنتی نیز از سامانه احراز هویت امتا می توانند برای احراز هویت آنلاین کاربران استفاده کنند بدون اینکه با مشکلات و محدودیت ها رو به رو شوند. این سامانه هزینه های کسب و کارها را به شدت کاهش داده و با استفاده از امضای الکترونیکی و احراز هویت توسط کارت بانکی فضای امنی را برای همه ایجاد نموده است.

احراز هویت آنلاین

نحوه اتصال کسب و کارهایی که نماد اعتماد الکترونیکی دارند به سامانه احراز هویت امتا چگونه است؟

مشاغلی که نماد اعتماد الکترونیکی دارند می توانند از طریق پنل اینماد خود به کلیدهای دسترسی این سامانه دست پیدا کنند.سپس از طریق آزمایشگاه ها تست های اولیه بدهند.

نحوه اتصال کسب و کارهای بدون نماد اعتماد الکترونیکی به سامانه احراز هویت امتا

مشاغلی که نماد اعتماد الکترونیکی ندارند باید به صورت کتبی درخواست اتصال خود به سامانه امتا را به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ارسال کنند و اگر تایید شد به دنبال کسب کلیدهای دسترسی این سامانه باشند. سپس همانند مورد قبل، باید تست های اولیه شان را بدهند.

آیا تمام کسب و کارهای اینترنتی می توانند از سامانه احراز هویت امتا استفاده کنند؟

بستگی به تایید صلاحیت صنفی، سوابق کارها و اطلاعات مربوط به اعتبار مالی دارد. به طور کلی کسب و کارهای اینترنتی بسته به نوع محصول و خدماتشان، سطوح دسترسی خود به اطلاعات مشتریان را اعلام کنند و در صورت تایید می توانند از این سامانه برای احراز هویت آنلاین استفاده کنند.

احراز هویت

نتیجه گیری

 

اگر شما هم یک شغل اینترنتی دارید و میخواهید احراز هویت آنلاین کاربران تان را انجام دهید، بهترین گزینه سامانه احراز هویت امتا است. برای اطلاعات بیشتر درباره این سامانه می توانید به سایت رند مراجعه نمایید.

شرایط و مراحل طلاق توافقی چیست

learnroz بازدید : 12 سه شنبه 27 آبان 1399 نظرات ()

معمولا دختر و پسری که قصد ازدواج با یکدیگر دارند، در اوایل راه هیچکدام حتی به جدایی فکر هم نمی کنند اما اگر نگاهی به آمار طلاق روزانه در کشور بیندازیم خواهیم دید که متاسفانه بسیاری از ازدواج ها، تاریخ انقضای زود هنگامی دارند. در این مواقع در صورتی که زن و مرد هردو با جدایی موافق باشند سریع ترین راه یعنی طلاق توافقی را انتخاب می کنند. 

اما طلاق توافقی مسائل مختلفی دارد که بیشتر مردم آن ها را نمی دانند. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به صورت مفصل درمورد طلاق توافقی صحبت کنیم.

برخلاف تصور عموم که طلاق گرفتن با جنگ و دعوا و لجبازی همراه است، شرایطی هم پیش می‌آید که زن و شوهر با توافق یکدیگر جدا می‌شوند. 

قابل توجه است که این توافق در جنبه‌های دیگر مانند مهریه و حضانت یا ملاقات فرزندان شامل می‌شود و هر توافقی که زوجین در این موضوعات داشته باشند برای دادگاه قابل قبول و محترم خواهد بود. شرایط گرفتن مهریه در این حالت با طلاق یک طرفه کمی متفاوت است که خانم ها قبل از اقدام باید بدانند.

طلاق توافقی

حضانت فرزندان در طلاق توافقی

این نکته در طلاق توافقی به نظر خود زوجین بستگی دارد. اما به صورت قانونی حضانت فرزندان تا 7 سالگی با مادر است و بعد از آن به عهده پدر می‌باشد. فرزندان بالای سن بلوغ (یعنی دختران بالای 9 سال و پسران بالای 15 سال) از سن حضانت یا نگهداری خارج شده و دادگاه تکلیفی در خصوص آن‌ها ندارد تا حضانت را در رای مشخص کند. 

طلاق توافقی چگونه طلاقی است؟

طلاق توافقی، طلاقی است که طی آن زن و مرد با توافق یکدیگر تصمیم به جدایی می‌گیرند و این طور نیست که یک نفر دادخواست بدهد و دادگاه نفر دیگر را حضور بکشاند بلکه هر دو نفر به دادگاه مراجعه می‌کنند و دادخواست طلاق توافقی می‌کنند. نحوه رسیدگی به طلاق توافقی و قوانین مربوط به آن با انواع دیگر طلاق، تفاوت دارد و میزان و نحوه پرداخت مهریه در این نوع طلاق متفاوت‌تر است.

مهریه در طلاق توافقی

شرایطی پیش می‌آید که زوجه باید حداقل نصف مهریه خود را ببخشد تا طلاق توافقی صورت بگیرد یا در بعضی شرایط دیگر می‌تواند حتی بیشتر از آن بگیرد.

مهریه در طلاق توافقی

گواهی عدم سازش در طلاق توافقی

زن و شوهری که قصد دارند به صورت توافقی از یکدیگر جدا شوند، باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه و دادخواست طلاق توافقی را ثبت کنند. سپس برای آن‌ها جلسه مشاوره تعیین می‌شود. بعد از حضور در جلسه مشاوره، مشاور نظر خود را برای دادگاه ارسال می‌کند و قاضی برای ادامه روند طلاق و قبول دادخواست، تصمیم خود را  اعلام می‌کند و زوجین گواهی عدم سازش دریافت می‌کنند.

بعد از صدور گواهی عدم سازش از سوی دادگاه، زن و شوهر می‌توانند به دفتر ازدواج و طلاق مراجعه کنند و از سر دفتر بخواهند که صیغه طلاق را جاری کند. بعد از جاری شدن خطبه طلاق، رسماً زن و شوهر از یکدیگر جدا شده محسوب می‌شوند.

باطل شدن گواهی عدم سازش

نکته بسیار مهم در این زمینه این است که گواهی عدم سازش فقط تا مدت سه ماه اعتبار دارند و پس از آن باطل محسوب می‌شود. اگر طی این سه ماه زن و شوهر برای طلاق مراجعه نکنند، باید مراحل طلاق را از ابتدا شروع کنند.

چنانچه سوالاتی در رابطه با طلاق توافقی دارید می توانید به وبسایت شهرداد مراجعه نمایید.

چه مواردی را در خرید پنکک باید در نظر بگیریم؟

learnroz بازدید : 9 یکشنبه 25 آبان 1399 نظرات ()

استفاده از پنکک می تواند آرایش شما را زیبا و دلنشین و طبیعی کند. خانم هایی  که دارای آرایشی طبیعی هستند حتما از پنکک استفاده می کنند. این نوع وسیله آرایشی اگر از نوع مرغوبش انتخاب شود می تواند تاثیر گذاری عالی روی آرایش و چهره تان داشته باشد.

اما چه پنککی بخریم که استاندارد باشد و از کیفیت آن راضی باشیم؟ در این مقاله می خواهیم روش های انتخاب خرید پنکک اصل و استاندارد را به شما نشان دهیم. پس با ما همراه باشید.

پنکک

در هنگام خرید پنکک این سوالات را از خودتان بپرسید

 آیا پوست صورتتان را می شناسید؟ 

 پوستتان چرب است یا خشک؟

می دانید که اگر لوازم آرایشی را براساس پوستتان انتخاب نکنید لوازم آرایشی تاثیر معکوس روی آرایشتان دارد؟ 

پوست تان در زمستان ها خشک و در تابستان ها چرب است؟ یا خشکی و چیا چربی صورتتان را همیشه احساس می کنید؟

چه میزان آب زیر پوست خود دارید؟

به جای زیباتر شدن شما را زشت می کند و از زیبایی خدادادی شما هم می کاهد؟

همان طور پوست های مختلفی داریم، هنگام خرید پنکک و کرم پودر باید دقت کنیم که این اختلاف ها در نوع پنکک انتخابی ما رعایت شده باشد.

اگر به صورت کلی بخواهیم به پنکک نگاه بیندازیم، به دلیل ماهیت پودری مانند بودن پنکک، با پوست های چرب بسیار سازگارتر است.

خرید پنکک

هنگام خرید پنکک این ویژگی ها را لحاظ کنید

 پنکک های مرغوب کل لکه های موجود روی پوست را می پوشاند و به مدت بیشتری روی پوست باقی می ماند. اما در مقابل خرید پنکک نامرغوب و فیک می تواند چهره نازیبا برایتان بسازد که خیلی سریع هم از روی پوستتان پاک می شوند. پوشانندگی پنکک اصل و مرغوب به قدری بالا است که می تواند شما را از استفاده از کرم پودر بی نیاز کند. اگر شما پوست چربی دارید که خیلی هم دارای لکه های تیره و قهوه ای نیست می توانید مرحله کرم پودر زدن را مخصوصا برای آرایش های روزانه که نیاز به آرایش سبک دارید حذف کنید.

پنکک میتواند چربی روی پوست که هر چند ساعت توسط پوست تولید می شود را کنترل کند. در نتیجه از جوش و آکنه هایی که از چربی زیاد روی پوست ایجاد می شود جلوگیری می کند.

هنگام خرید پنکک دقت کنید که بافت آن نرم و ابریشمی باشد. پنکک های که در پالت سفت و زمخت مانند سنگ هستند تقلبی می باشند. پنککی که استاندارد است میزان چربی و آب کنترل شده ای دارد که باعث شود روی پوست به خوبی بخوابد البته به شرطی که درست انتخاب شود. اما پنکک تقلبی روی صورت شما می ماسد.، زیبایی شما را کاهش می دهد و به پوست صورتتان هم آسیب وارد می کند.

 

پنکک باید کاور و پوشانندگی بالایی برای پوستتان ایجاد کند. پس هنگام خرید پنکک حتما تست پوشانندگی انجام دهید تا از میزان کاور آن مطمئن شوید.

هنگام خرید پنکک دقت کنید که ابزار آرایشی تان دارای پد مخصوص باشد. با کمک این پد، پنکک را میتوانید بهتر روی صورتتان پخش کنید. اگر پنکک پد نداشت حتما از یک براش یا قلمو استفاده کنید. استفاده از براش به جای پد بیشتر توصیه می شود چرا که می تواند به میزان دلخواه پودر پنکک را روی پوستتان قرار دهید و کاور خوبی ایجاد نمایید.

خرید پنکک برای پوست چرب

اگر بعد از اینکه روی پوستتان پنکک زدید و دیدی که صورتتان خشک شده، پوسته پوسته شده و به خارش افتاده بدانید که یا پنککی که خریداری کردید مناسب پوست شما نیست و یا اینکه پنکک شما اصل و درجه یک نیست. در هر دو حالت پیشنهاد میکنیم که استفاده از این نوع پنکک را محدود کنید تا بیشتر از این به پوستتان آسیب نزنید.  قبل از استفاده از پنکک برای خانم هایی که پوست خشک دارند توصیه می شود حتما صورتشان را با کرم های مرطوب کننده ماساز دهند تا مقداری از خشکی صورت برطرف شود.

 

خرید پنکک تقلبی می تواند به پوستتان آسیب جدی بزند. شما پنکک را به پوستتان می زنید که لکه های قهوه ای پوستتان را بپوشانید. اما اگر پنکک تان تقلبی باشد خودش می تواند باعث ایجاد لکه های تیره و سفیدک روی پوست شود.

در کنار سلامت و اورجینال بودن پنکک و توجه به کیفیت آن، باید به رنگ پنکک هم توجه کنید. اگر می خواهید این ابزار آرایشی بالاترین تاثیر را پوستتان داشته باشد و آرایش تان را طبیعی و نچرال کند، هنگام خرید پنکک باید به رنگ پوستتان هم توجه داشته باشید و آن را با توجه به تنالیته پوستتان انتخاب کنید. پنکک رنگ های زیادی دارد که همه آن در تنالیته پوست های مختلف است. سردی و گرمی پوستتان را بشناسید و متناسب با آن خرید پنکک انجام دهید.

روبی سان برندی معتبر و جهانی است. و شما می توانید با یک قیمت منطقی و مناسب لوازم آرایشی خود را خریداری کنید تا خیالتان هم از بابت کیفیت آن راحت باشد.

لباس کار مردانه و ویژگی های مهم آن هنگام خرید

learnroz بازدید : 284 شنبه 24 آبان 1399 نظرات ()

لباس کار براساس موقعیتی شغلی که قرار است در آن پوشیده شود در مدل ها، رنگ ها و طرح های مختلفی ارائه می شود. بنابراین اولین نکته در انتخاب لباس کار مردانه و زنانه مناسب این است که بدانیم آن شغل چه الزاماتی دارد و براساس آن چه ویژگی هایی در طراحی لباس برای آن شغل رعایت می شود. امروزه برخی از شرکت های سازمان یافته و بزرگ بنا به اهداف تمام پرسنل خود را مجاب به پوشیدن لباس کار مخصوص می کند. این اهداف می تواند شامل نظم و ترتیب، اهداف تبلیغاتی، معرفی شرکت یا سازمان، مشخص نمودن پرسنل زده های مختلف، رعایت مسائل بهداشتی، متحدالشکل بودن تمام پرسنل، بالا بردن پرستیژ کاری، حفظ سلامت کارکنان سازمان و اهداف شخصی کارفرما باشد.

پس چنانچه شما نیز به دنبال یک لباس کار مناسب و با کیفیت هستید با ما همراه باشید.

لباس کار

 

بهترین جنس لباس کار

جنس پارچه لباس کار به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی پارچه لباس کار مهندسی یا کارگری می تواند از الیاف طبیعی خالص باشد یا الیاف مصنوعی و یا ترکیبی از هردو. هر چقدر درصد پنبه داخل الیاف بیشتر باشد آن پارچه به الیاف طبیعی نزدیک تر است. هر لباس کاری با توجه نوع کار، یونیفرم آن هم فرق می کند؛ مثلا مشخص است که لباس کار یک کارگر معدن با لباس کار یک گارسون رستوران متفاوت است. ما در ادامه سه نوع از کاربردی ترین پارچه های لباس کار را به شما معرفی می کنیم.

 • پارچه کجراه ۳۰-۷۰ یعنی ۷۰٪ آن پنبه و ۳۰٪ آن پلی استر است و یا برعکس. این پارچه هم می تواند از الیاف طبیعی یا مصنوعی یا ترکیبی از هردو ساخته شود. پارچه پنبه ای در مشاغلی که با آتش و جرقه سروکار دارند بسیار مفید است چون وقتی که جرقه به سمت لباس کارگر پرت شود پنبه از سوراخ شدن آن جلوگیری می کند.

 • پارچه ترگال کجراه با الیاف طبیعی که دارد می تواند شخص استفاده کننده را بسیار گرم نگه دارد. علاوه بر آن به دلیل ضخامت بالای آن مقاومت کششی آن بیشتر از پارچه ترگال ساده است. این پارچه به خاطر ویژگی های مفیدی که دارد به پارچه لباس کار مشهور است.

 • پارچه ترگال ساده بهترین و مناسب ترین پارچه برای یونیفرم های مدرسه، اداری، رستوران ها، لباس کار مردانه در شرکت ها و فروشگاه ها است.  کالیته این پارچه می تواند به رنگ های مختلف درآورده شود. البته به دلیل نرخ مواد اولیه در رنگرزی پارچه هایی که به رنگ های تیره هستند نسبت به پارچه های روشن گران قیمت تر هستند.

لباس کار مردانه

نکات مهم در انتخاب لباس کار

لیستی از موارد بسیار مهم در انتخاب یک لباس کار مناسب:

 • شرایط آب و هوایی و اقلیمی
 • جنس پارچه
 • رنگ پارچه
 • وزن پارچه
 • مسائل امنیتی و سلامتی
 • دوخت پارچه

ویژگی های لباس کار مردانه

مردان بیشتر زمان خود را در روز در حین کار می گذرانند پس طبیعی است که لباس کار مردانه باید کاملا راحت باشد. مثلا اگر کار طوری است که باید به صورت مداوم آستین را بالا زد، پس باید لباس کار آستین کوتاه برای آن انتخاب کنیم. 

از دیگر خصوصیات لباس کار مردانه می توان به این مسئله اشاره نمود که نباید پاره یا باز باشد، مخصوصا زمانی که کارهایی نظیر جوشکاری، استفاده از ماشین آلات باشد.

از دیگر ویژگی های یونیفرم کار باید به قابل شستشو بودن لباس اشاره کرد. رنگ لباس باید طوری باشد که هنگام شستشو رنگ آن تغییر نکند.

خرید لباس کار مردانه

لباس کار مردانه خارجی اصل

اگر شما صاحب یک شرکت یا موسسه بزرگ هستید و قصد دارید یونیفرم یک شکل و باکیفیت برای پرسنل خود انتخاب کنید باید تمام ویژگی هایی که گفتیم را در نظر بگیرید. پارچه های خارجی کیفیت بالایی دارند و بیشتر مشتری ها از آن راضی هستند. شرکت تجهیزات ایمنی یونکس، بزرگترین عرضه کننده لباس کار مردانه و لباس کار خارجی اصل می باشد که می توانید به صورت آنلاین از آن خرید کنید.

دریافت مشاوره حقوقی بهترین کار است!

learnroz بازدید : 9 سه شنبه 20 آبان 1399 نظرات ()

 

حتما شما نیز در اطراف خود دیده اید افرادی را که در یک دعوای حقوقی گیر می افتند و نمی دانند باید چه کاری کنند. یا اینکه خودتان این اتفاق را تجربه کرده اید. تا به حال شده هیچ پاسخی برای سوالات حقوقی خود پیدا نکنید؟ پیدا کردن منبع برای حل کردن مسائل حقوقی گاهی بسیار سخت است. گاهی حتی با خواندن متن قانون نیز چیزی دستگیر آدم نمی شود. کاملا طبیعی است که همه ما در قانون و حقوق سر رشته نداریم. در تمام این موقعیت ها مهم ترین چیزی که به آن نیاز داریم یک مشاوره حقوقی از یک متخصص حقوقی است. مخصوصا در شرایطی که امکان مراجعه به یک وکیل برایمان وجود ندارد دریافت مشاوره حقوقی بهترین کار است.

مشاور حقوقی به چه کسی گفته می شود؟

مشاور حقوقی کسی است که از تمام قوانین مدنی، قضایی و کیفری اطلاعات کامل دارد و در شرایط مختلف می تواند مسائل را به خوبی تحلیل کند و راه حل های درست به موکل یا طرف قرارداد خود بدهد. 

مشاوره حقوقی 

برای چه کارهایی می توانیم مشاوره حقوقی بگیریم؟

مشاور حقوقی معمولا وکیل است و در زمینه های مختلف مانند بحران های حقوقی، مشاوره درباره قوانین کیفری، خانواده، حقوقی، قوانین قضایی، چک و سفته، ارث و میراث، تنظیم دادخواست و هرنوع مشاوره یحقوقی دیگری تخصص دارد. 

چرا مشاوره حقوقی مهم است؟

اگر شما بخواهید خودتان به دنبال راه حل بحران حقوقی تان باشید باید مدت زمان زیادی را در کتاب های قانون جستجو کنید و در آخر ممکن است باز هم جوابتان را پیدا نکنید. از طرفی قوانین با ادبیات حقوقی نوشته شده اند و در خیلی از موارد فهم درست این جملات برای ما بسیار سخت است. مشاور حقوقی یا وکیل، با تجربه های زیادی که دارد به راحتی می تواند در حل این مشکلات و بحران ها کمکتان کند. راهی که شما تازه در اول آن قرار دارید توسط مشاور حقوقی بارها و بارها طی شده و با تمام مشکلات احتمالی که ممکن است در این مسیر برای شما پیش بیاید آشناست و می تواند به شما راهنمایی کند.

موسسه مشاوره حقوقی

نحوه انجام مشاوره حقوقی

بسیاری از موسسات حقوقی معتبر مانند شهرداد مشاوره حقوقی دارند و حتی بعضی از این موسسه ها مشاوره حقوقی رایگان ارائه می دهند. شما می توانید با شماره تلفن شهرداد تماس بگیرید و از مشاوران حقوقی که ۲۴ ساعته به صورت حرفه ای مشغول ارائه راه حل به موکلان هستند کمک بگیرید. اکثر این مشاوره های حقوقی به تلفنی یا صورت آنلاین انجام می شوند و  به وکیل آنلاین معروفند. 

 

مدت زمان مشاوره حقوقی چقدر است؟

طول مدت زمان مشاوره حقوقی به خود شما و موضوعی که به خاطر آن به مشاور مراجعه کرده اید بستگی دارد. معمولا در موسسه های حقوقی بسته های ۱۵ دقیقه، ۳۰ دقیقه و حتی ۶ ساعته نیز وجود دارد. با توجه به پیچیدگی مسائل حقوقی برای یک مشاوره حقوقی معمولی باید حداقل ۳۰ دقیقه زمان صرف بشود.

مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره حقوقی شهرداد

موسسه شهرداد از وکلا و مشاوران حقوقی ماهری تشکیل شده است که سوابق درخشانی در زمینه قوانین کیفری، قضایی دارند و در هر مشکل یا بحرانی می توانند به شما کمک کنند. شما می توانید از طریق سایت شهرداد یا نرم افزار حقوقی این موسسه با وکلا و مشاوران آن در ارتباط باشید.

 

 

 

مرخصی زایمان مردان

learnroz بازدید : 7 دوشنبه 19 آبان 1399 نظرات ()

طبق قانون «اصلاح رفاه خانواده» خانم‌های شاغل می‌توانند تا 9 ماه مرخصی زایمان بگیرند و همچنین مردان می‌توانند به مدت 14 روز یعنی دو هفته مرخصی بگیرند تا در ابتدای روزهای نقاهت در کنار همسرش باشد. این طرح‌های تشویقی و حمایتی را دولت برای افزایش فرزند آوری تدوین نموده است تا خانواده‌ها آسایش و رفاه بیشتری داشته باشند.

مرخصی زایمان

مرخصی زایمان مردان:

طبق قانون، مردانی که در بخش‌های دولتی و غیر دولتی و عمومی، فعالیت می‌کنند، می‌توانند به مدت 2 هفته مرخصی بگیرند. شرط اصلی برای دریافت این مرخصی این است که همسر مرد، شاغل باشد.

 

شرایط مرخصی زایمان:

طبق اصل 92 قانون اساسی، ماده 1 قانون ساختار نظام جامع رفاه، قانون تأمین اجتماعی و مقاوله نامه شماره 102 سازمان بین المللی کار ( که بر عدالت اجتماعی نظارت دارند)؛ بیمه و کمک هزینه‌های درمانی، ایام بیکاری و زایمان و... مورد توجه قرار گرفته است. شرایط دریافت مرخصی زایمان و کمک هزینه در ادامه ذکر شده است.

بیمه شده:

طبق قانون بانوانی که بیمه شده باشند می‌توانند کمک هزینه بارداری دریافت کنند. تفاوتی ندارد که بیمه اختیاری باشد یا اجباری. البته اگر خانمی خودش بیمه نباشد و همسرش بیمه شده اصلی باشد، می‌تواند از حمایت‌های بیمه شوهرش بهره مند گردد. همچنین خانم‌های شاغل مشمول مرخصی زایمان به مدت شش ماه ( سه ماه قبل از زایمان و سه ماه بعد از زایمان) می‌شوند.

مرخصی زایمان

سابقه پرداخت بیمه:

طبق ماده 67 قانون تأمین اجتماعی، بانوان تحت پوشش بیمه، برای دریافت کمک هزینه باید سابقه پرداخت بیمه داشته باشند، از یک سال قبل زایمان به مدت 2 ماه.

عدم اشتغال در دوران بارداری:

کمک هزینه بارداری در صورتی به بانوان شاغل پرداخت می‌شود که در دوران مرخصی باشند و در خانه نشسته باشند درواقع در این دوران اشتغالی نداشته باشند.

مشروعیت فرزند:

قابل توجه است که زمانی زن می‌تواند از حمایت‌های بیمه مرد بهرمند شود که همسر قانونی وی باشد یعنی فرزندشان حاصل رابطه نامشروع نباشد.

مرخصی زایمان

ضمناً  شرایط زیر برای مشمول شدن در حمایت‌های بیمه‌ای، ضروری می‌باشد:

 • خانم بارداری که اشتغال نداشته باشد و در خانه نشسته باشد، همچنین اگر تحت پوشش بیمه باشد، می‌تواند از حمایت‌های بیمه در خصوص زنان باردار بهره مند گردد.

 • فقط خانم‌های بارداری که بیمه شده باشند: بیمه شده اختیاری یا اجباری توسط کارفرما یا تحت پوشش بیمه شوهر باشند، مشمول دریافت کمک هزینه و مرخصی زایمان می‌شوند.

 • طبق ماده 67 قانون تأمین اجتماعی، بانوان تحت پوشش بیمه، برای دریافت کمک هزینه باید سابقه پرداخت بیمه داشته باشند، از یک سال قبل زایمان به مدت 2 ماه.

 • باید توجه داشت که خانم باردار در صورتی می‌تواند از حمایت‌های بیمه مرد بهره مند شود، که همسر قانونی او باشد و فرزند وی حاصل رابطه نامشروع نباشد.

مرخصی زایمان

چه مدارکی برای دریافت کمک هزینه بارداری دریافت کنند:

برای دریافت کمک هزینه بارداری باید مدارک زیر را تهیه کنید:

اصل و کپی شناسنامه نوزاد بیمه شده، گواهی پزشکی که معالج مادر است، دادخواست کتبی، کپی گواهی تولد فرزند، خلاصه‌ای از پرونده ترخیصی که از بیمارستان گرفته شده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت شهرداد مراجعه کنید.

تکنولوژی چه تاثیری بر عمل بینی گذاشته است؟

learnroz بازدید : 9 یکشنبه 18 آبان 1399 نظرات ()

جراحی بینی در حال حاضر به عنوان رایج ترین عمل زیبایی در جهان شناخته می شود. شواهد نشان می دهد اولین جراحی بینی به صورت حرفه ای در قرن 17 انجام شده است. در آن زمان یک سرباز در جنگ بینی خود را از دست داده بود و خونرسانی در ناحیه بینی برای او مختل شده بود. کاری که پزشک کرد این بود که پوست بازوی آن فرد را به بینی اش پیوند زد تا خون از این راه جریان پیدا کند. شاید در حال حاضر این جراحی بینی به نظر شما وحشتناک و بدوی به نظر بیاید اما باید بدانید همین تکنیک ها باعث به وجود آمدن رینوپلاستی مدرن و روش های فعلی جراحی بینی شده است.

جالب است بدانید سابقه عمل بینی به صورت سنتی به هزاران سال پیش برمی گردد. اولین کشوری که به این تجربه دست زد هند قدیم بود. در آن زمان کسانی که دزدی می کردند مجازاتشان این بود که بخشی از بینی یا کل آن قطع شود. یکی دیگر از دلایل جراحی بینی در آن زمان این بود که حیوانات وحشی بینی انسان ها را گاز می گرفتند. در آن زمان فردی به نام سوشراتا پیدا شد که با جراحی، بینی های آسیب دیده را ترمیم می کرد.

جراحی بینی

جراحی بینی مجازی چیست؟

در این روش، از بینی و صورت بیمار در زوایای مختلف تصویر برداری می شود و از این طریق یک اسکن سه بعدی به دست می آید. سپس با کمک این عکس های سه بعدی شما می توانید ظاهر بینی خود را بعد از عمل به صورت مجازی ببینید. این روش به شما این امکان را می دهد تا عیب و نقص هایی که دوست ندارید در بینی تان باشد را به پزشک گوشزد کنید یا حتی نظرات خود را به او بیان کنید.

مزیت بزرگی که جراحی بینی مجازی نسبت به عمل های بینی دیگر دارد این است که شما قبل از عمل می توانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید. همانطور که می دانید بزرگترین ترس و نگرانی بیماران نتیجه رینوپلاستیاست. آنها نگرانند که بینی شان بعد از عمل به شکل دلخواهشان درمی آید یا خیر. با جراحی بینی مجازی دیگر نیازی نیست نگران نتیجه جراحی باشید.

کاربرد قالب کنترلی در جراحی بینی

با قالب کنترلی به بینی دلخواه خود برسید

علم پزشکی امروزه آنقدر پیشرفت کرده است که شما می توانید شکل بینی عمل شده خود را قبل از جراحی بینی مشاهده کنید؛ این کار با قالب کنترلی میسر شده است. این ابزار یک قالب بینی است که برای هر شخصی منحصر به فرد و تک است، یعنی قالب بینی شما با قالب کنترلی بیماری دیگر متفاوت است. اساس این روش به این صورت است که قالب کنترلی باید روی بینی کاملا فیکس و ثابت باشد. اگر این قالب متحرک باشد، جراح باید قوس و اضافات بینی برطرف کند تا بیمار به فرم بینی دلخواهش برسد.

در این روش از عکس های سه بعدی استفاده شده و بیمار می تواند نتیجه جراحی بینی خود را از قبل ببیند و دیگر نگرانی بابت تغییر ظاهر بینی اش نداشته باشد. یکی از مزایای قالب کنترلی این است که برای انواع بینی های گوشتی، استخوانی، ترمیمی، فانتزی و غیر فانتزی کاربرد دارد.

کلینیک جراحی بینی

بهترین کلینیک جراحی بینی در تهران

با توجه به مطالب گفت شده نتیجه میگیریم که باید به پزشکی مراجعه کرد که تجربه قابل اتکا و خوبی داشته باشد و علاوه بر آن از به روزترین متدهای پزشکی هم استفاده کند. کلینیک زیبایی دکتر بیوتی بهترین پزشکان متخصص جراحی بینی را در کشور دارد. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دکتر تهران بیوتی مراجعه کنید.

 

راهنمای خرید خرید تتر

learnroz بازدید : 7 شنبه 17 آبان 1399 نظرات ()

تتر چیست؟ 

شاید این روزها که قیمت دلار نوسان زیادی دارد و سر به فلک کشیده است شما هم نام تتر، اتریوم، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را زیاد شنیده باشید. تتر یک نوع ارز دیجیتال است که به USTD نیز شناخته می شود. تتر با اینکه از خانواده ارز دیجیتال و از شبکه بلاک چین است اما بر خلاف دیگر ارزهای دیجیتال نوسانات آنها را ندارد و معمولا ارزش هر تتر به اندازه یک دلار آمریکا است.

خرید و فروش تتر

مزایای تتر

 • مهم ترین مزیت این ارز دیجیتال، ثبات قیمت آن است و به همین دلیل، خرید تتر برای انجام پرداخت های بین المللی و حفظ ارزش سرمایه، گزینه بسیار خوبی می تواند باشد. 

 • از دیگر مزایای تتر این است که خیلی سریع و راحت به رمز ارزهای دیگر تبدیل می شود. همانطور که پیشتر اشاره کردیم دیگر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین نوسان قیمت زیادی دارند اما تتر نسبتا ثابت است و همین عامل باعث کسب سود زیاد در خرید و فروش تتر می شود.

 • معاملات تتر و حساب های ارزی آن به دلیل بودن در شبکه بلاکچین کاملا حفاظت شده و رمزگذاری شده است و نیازی نیست نگران امنیت و قابل اطمینان بودن آن باشید.


نحوه کار USTD TETHER

به ازای هر توکن تتر به عنوان یک رمز ارز ترکیبی ارز فیات و دیجیتال، یک دلار توسط شرکت نگهداری می‌شود. همچنین جهت حفظ شفافیت مالی، حسابداری و انطباق موارد با تبادلات ثبت شده در بلاک چین انجام می‌گردد. بنابراین هر فردی می‌تواند با استفاده از ابزارهای موجود، مقدار تتر در گردش بر روی بلاک چین بیت کوین را بررسی کند.

مزایای تتر

نحوه خرید تتر

برای خرید هر ارز دیجیتالی باید در ابتدا کیف پول آن را تهیه کنید. برای خرید تتر سه نوع کیف پول وجود دارد:

 • کیف پول رسمی سایت تتر که در صورت مراجعه به این سایت می توانید آن را تهیه کنید. البته به دلیل تحریم ها برای کاربران ایرانی امکان ثبت نام و تهیه این کیف پول وجود ندارد.

 • کیف پول های تحت وب مانند MyErherWallet، Omniwallet، coinpayment

 • از کیف پول هایی که مخصوص سیستم عامل های اندروید یا ios هستند استفاده کنید، مانند Freewallet برای سیستم عامل های اندروید و coinomi که هم برای اندروید و هم برای سیستم عامل ios کاربرد دارد.

نحوه خرید تتر


نحوه خرید تتر در سایت تترلند

 • تکمیل مراحل احراز هویت

 • ورود به سایت یا نرم افزار تترلند

 • گزینه خرید تتر را پیدا و روی آن کلیک کنید.

 • کلیک بر روی گزینه احراز هویت کرده ام

 • شماره گوشی همراه خود را در کادر مشخص شده وارد کنید.

 • کدی که از طریق پیامک به گوشی شما ارسال شده است را وارد کرده و وارد پنل کاربریتان شوید.

 • شماره کارت خود را وارد کنید.

 • آدرس کیف پول خود که با آن می خواهید تتر ذخیره کنید را وارد کنید.

 • وارد کردن مبلغ تتر درخواستی

 • شرایط و قوانین حریم خصوصی تترلند را مطالعه و سپس تایید می کنید.

ورود به درگاه و پرداخت وجه ریال

حرف آخر

به یاد داشته باشید که پیدا کردن یک صرافی یا سایت آنلاین معتبر برای خرید تتر اهمیت بسیار زیادی دارد. سایت تترلند یکی از معتبرترین و بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که به صورت تخصصی بر روی خرید و فروش تتر کار میکند.

 

آموزش سئو به صورت اصولی

learnroz بازدید : 11 دوشنبه 12 آبان 1399 نظرات ()

سئو چیست؟

کلمۀ SEO مخفف کلمات Search Engine Optimization  است  که در زبان فارسی به آن بهینه سازی برای موتور های جست و جو اطلاق می شود.

سئو سایت یکی از ضروری ترین شیوه های علم دیجیتال مارکتینگ می باشد که موجب افزایش اعتبار و ترافیک وب سایت شما خواهد شد. در چند ساله اخیر بیشتر از 80 درصد بازاریابی ها به روش اینترنتی و با تکنیک های سئو انجام می گیرند.

آموزش سئو

 با سئو وب سایت شما می تواند در نتایج موتورهای جستجوگر از جمله گوگل در رتبه های بالا قرار بگیرد و افزایش ترافیک داشته باشد. سئو شامل استراتژی های بسیار متنوع و جذابی می باشد که محتاج تمرین فراوان و در نتیجه تسلط پیدا کردن بر بهینه سازی سایت با روش های سئو داخلی و سئو خارجی می باشد.


آموزش سئو برای افراد مبتدی

آموزش سئو چند گام دارد؟

آموزش سئو به صورت مبتدی: برای وارد شدن به هر حوضه تخصصی می بایست اطلاعاتی را در مورد آن حرفه کسب نماییم. سئو نیز از این قاعده پیروی می کند و برای آن که سردرگم نشوید، در ابتدا باید با اصطلاحات مهمی مانند سئوی کلاه سفید و سئوی کلاه سیاه آشنا شوید.

آموزش سئو به صورت پیشرفته: بهترین و پرکاربردترین راه برای یادگیری و آموزش سئو استفاده از کتاب های تخصصی می باشد. البته قابل ذکر است که برخی از سایت های برنامه نویسی و طراحی وب نیز به آموزش سئو پرداخته اند.

یکی از معایب آموزش سئو از طریق سایت ها این است که شما نمی توانید مسائل را به صورت دسته بندی شده دریافت نمایید.

اهمیت آموش سئو

چرا هر کسب وکاری باید سئو را بلد باشد؟

نکته اول آن است که سئو سایت ارزان نیست. با توجه به رقابت بالایی که در فضای دیجیتال مارکتینگ ها وجود دارد، معمولا کسب جایگاه با استفاده از کلمات کلیدی مناسب بسیار دشوار می باشد. در نتیجه نرخ خدمات سئو سایت روز به روز در حال افزایش می باشد. و می توان گفت پیدا کردن یک مشاور سئو کار آزموده و خبره کار چندان آسانی نیست البته به این نکته نیز باید اشاره نمود که هنگام انتخاب متخصص سئو بررسی کردن سطح تخصص و کارایی او بسیار دشوار می باشد.

در آموزش سئو می توانید به تنهایی، یاد بگیرید که چگونه با ابزار موجود، سایت رقبای خود را بررسی کنید و مسائل و راه حل هایی را که باعث شده تا وب سایت آن ها بسیار موفق شود را بیابید.

سایت های آموزش سئو


روش های آموزش سئو

مطالعه مقاله ها و کتاب ها به شما کمک می کند تا درکی عمیق تر از مفاهیم سئو داشته باشید. 

یکی دیگر از اقدامات بسیار مفید در زمینه آموزش سئو، شرکت در دوره های حضوری و تخصصی می باشد. دوره های حضوری سئو به شما این امکان را می دهند که تمامی مطالبی را که از قبل آموخته اید به صورت طبقه بندی شده در آورید و از آن ها به درستی استفاده نمایید. 

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش سئو هستید، می توانید به سایت سئو اینجا مراجعه نموده و از مقالات مفید آن در این زمینه بهره مند شوید.وب سایت سئو اینجا یکی از بزرگترین و بروزترین وب سایت های ایرانی می باشد که در زمینه تولید محتوا و آموزش سئو فعالیت می کند.

چگونگی وصول چک برگشتی

learnroz بازدید : 10 شنبه 10 آبان 1399 نظرات ()

با استفاده از چک معاملات راحت تر شده است و این سند تجاری در زندگی کاربرد زیادی دارد. شما با ارائه چک میتوانید از بدون پرداخت آنی، نیازهای خود را تأمین کنید. البته در رابطه با پرداخت چک، قوانینی وجود دارد که گاهاً ممکن است منجر به برگشت خوردن چک می شود. شاید تاکنون لازم شده است که چکی را برگشت دهید و در نقد کردن آن به مشکل خورده باشید. دانستن قوانین مربوط به چک به شما کمک میکند که از همان ابتدا با آگاهی معامله خود را انجام دهید و بعدها به مشکل برنخورید اگر هم مشکلی پیش آمد بدانید که چطور باید به آن رسیدگی کنید و روال قانونی آن را بگذرانید.

چک برگشتی

چک برگشتی چیست؟

چک برگشتی به چکی گفته می‌شود که وجه آن پس از ارائه به بانک قابل وصول نیست. وصول نشدن می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اعم از اینکه در حساب موجودی نباشد یا صادرکننده چک دستور عدم پرداخت آن را به بانک داده باشد و... . در هر حالت می‌توانید برای پرداخت چک اقدام و شکایت کنید. ماده 3 و 10 قانون صدور چک، به طور کامل به مواردی که در ادامه اشاره می‌کنیم، پرداخته است:

تظیم چک به شکل نادرست:

این نکات را در زمان تنظیم چک در نظر داشته باشید: 

خط خوردگی در چک وجود نداشته باشد، رقم عددی با رقم حروفی مطابقت داشته باشد، امضای مندرج در چک باید با امضای موجود در بانک یکسان باشد و هیچگونه در بی‌نظمی در چک دیده نشود. در غیر این صورت بانک از پرداخت آن خودداری می‌کند.

چک برگشتی

عدم موجودی حساب در تاریخ درج در چک

یکی از شایع‌ترین دلایل برگشت خوردن چک در کشور ما، نداشتن موجودی یا عدم کفایت آن است که در این صورت بانک برای بخشی از یا تمام وجه چک، گواهی عدم پرداخت صادر می‌کند.

طبق ماده 5 قانون صدور چک، در صورت تقاضای دارنده چک، بانک باید هر چقدر موجودی در حساب وجود دارد را به دارنده پرداخت کند و مبلغ پرداختی را پشت چک بنویسد تا در کسری مبلغ چک در سامانه یکپارچه بانک مرکزی ثبت شود و کد رهگیری داده شود. پس از آن به دارنده یک گواهی حاوی کد رهگیری داده می‌شود، از این پس دیگر چک برگشتی محسوب می‌گردد و گواهی دریافتی جانشین آن می‌شود که با استفاده از آن می‌تواند به مراجع قضایی یا ثبتی مراجعه نمود. 

صدور چک از حساب مسدود:

طبق ماده 10، اگر کسی با آگاهی از بسته بودن حسابش، اقدام به صدور چک نماید، چک صادر شده بی‌محل به حساب می‌آید و مجازات غیر تعلیق برای این کار در نظر گرفته شده است. پس از آن دارنده چک برگشتی با همراه داشتن گواهی عدم پرداختی، می‌تواند قدام به مطالبه نماید.

چک برگشتی

دستور عدم پرداخت وجه چک:

مطابق با ماده 14 قانون صدور چک، ذینفع یا کسی که چک را صادر کرده است می تواند به بانک دستور دهد که چک پرداخت نشود. این دستور تنها در حالتی مجاز است که صادر کننده ادعا کند که چک جعل شده یا به سرقت رفته با توسط آن کلاهبرداری شده است. خیانت در امانت نیز یکی دیگر از این موارد می باشد.

دارنده چک برگشتی می‌تواند شکایت کند و صادرکننده نیز باید ادعای خود را ثابت کند.

سخن آخر

شرایط مربوط به پرداخت چک متعدد می باشد و گاهاً ممکن است که هیچ یک از موارد ذکر شده اتفاق نیفتد. در این حالت باز هم با توجه به ماده و قوانین مربوطه راه چاره وجود دارد. وکلای حقوقی شهرداد در این زمینه مقالات جامعی نوشته اند که با مراجعه به سایت شهرداد می توانید به طور کامل به آن دسترسی یابید.

علت ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

learnroz بازدید : 9 چهارشنبه 07 آبان 1399 نظرات ()

در این شکی وجود ندارد که عمل بینی در حال حاضر رایج ترین و محبوب ترین عمل زیبایی است. عمل بینی می تواند با ایجاد چند تغییر به ظاهر کوچک نمای کلی چهره را تغییر دهد و تناسب جدیدی به چهره ببخشد. علاوه بر آن از مزیت های ویژه ی عمل بینی این است که می توان همزمان با عمل زیبایی، نواقص بینی و اختلالات تنفسی مانند پولیپ بینی و انحراف تیغه بینی را برطرف کرد. نکات مهمی درباره عمل بینی وجود دارد که هر کسی که تصمیم انجام آن را دارد باید بداند تا با اطلاعات کامل برای این عمل زیبایی اقدام کند. ورم بینی یکی از این موارد عوارض عمل بینی است. می دانیم که هر جراحی ای عوارضی دارد که گریز ناپذیر است و تنها کاری که در مواجهه با آن می توان کرد این است که با مراقبت های لازم اثرگذاری این عوارض بر زندگی را کم کرد تا دوره آن به پایان برسد.

ورم بینی بعد از عمل بینی

عمل بینی نیز مانند هر جراحی ای عوارض مخصوص خود را دارد. دانستن این عوارض پیش از اقدام برای عمل بینی به ما کمک می کند که بهتر برای مقابله با این عوارض آماده شویم و به شکل بهتری بتوانیم با این عوارض مقابله کنیم یا با آن ها کنار بیاییم.

یکی از مهم ترین عوارض عمل بینی، ورم بینی است. ورم بینی به این شکل است که بعد از جراحی احساس می کنید بینی تان حتی از قبل از جراحی نیز بزرگتر شده است.

عوامل موثر بر ورم بینی چیست؟

ورم بینی در بینی های افراد مختلف به شکل یکسان دیده نمی شود. میزان ورم بینی بستگی به فرم بینی و همچنین سطح تغییراتی که روی بینی ایجاد می شود دارد. در بینی های گوشتی که بافت ضعیف تری دارند معمولا ورم شدیدتری ایجاد می شود.

همچنین میزان مهارت جراح و ظرافتی که در جراحی به خرج می دهد نیز از مواردی است که در میزان ورم بینی تاثیر گذار است.

علت ورم بعد از عمل بینی چیست؟

چرا ورم بینی رخ می دهد؟

ورم واکنش طبیعی بدن به برش ها و شکستگی ها است. بنابراین می توان گفت بعد از هر عمل جراحی ورم در محل جراحی اتفاق می افتد. یکی از دلایل بروز ورم، ایجاد شکستگی و برش در بینی است. این ورم در کنار کبودی از عوارض طبیعی عمل بینی است که معمولا بین دو تا چهار هفته بعد از جراحی بهبود می یابد و از بین می رود. یکی دیگر از دلایل ورم بینی، تجمع مایعات در فضای بین پوست و بافت بینی است. به خصوص در تکنیک جراحی باز که پوست بینی به کلی برداشته می شود، این احتمال وجود دارد که مایعات ترشح شده از بافت بینی در فضای خالی زیر پوست تجمع کنند و بعد از جراحی باعث ایجاد تورم شوند. این ورم نیز گرچه مدت بیشتری باقی می ماند ولی حداکثر بعد از شش ماه هیچ اثری از ورم باقی نخواهد ماند.

از بین بردن ورم بعد از عمل بینی

چگونه می توان با ورم بینی مقابله کرد؟

نمی توان گفت روش به خصوصی برای از بین بردن عوارض عمل بینی مانند ورم بینی وجود دارد.  بلکه بهترین کار در مواجهه با ورم بینی و دیگر عوارض مانند کبودی، شکیبایی داشتن و رعایت کردن توصیه های مراقبتی عمومی بعد از جراحی است. به خصوص استفاده از کمپرس سرد و بالا نگه داشتن سر هنگام خوابیدن و جلوگیری از خیس شدن بینی در یک هفته اول از کارهایی است که در کنترل ورم بینی و دیگر عوارض مانند کبودی تاثیر به سزایی دارد.

چرا آموزش سئو از نان شب واجب تر شده است؟

learnroz بازدید : 6 دوشنبه 05 آبان 1399 نظرات ()

تصور کنید که در بازاری صاحب غرفه هستیم و سعی دارید محصولاتتان را به نمایش گذاشته و به فروش برسانید. قطعا برای رسیدن به این هدف، باید غرفه تان خوب داده شود تا محصولاتتان به فروش برسد. شما می بایست یک سری کار ها را انجام دهید مانند انتخاب محل مناسب برای غرفه، اطلاع رسانی به وسیله بنر و پوستر و انتخاب اجناس مناسب برای فروش و غیره، که تمامی این کارها منجر به افزایش بازدیدکنندگان غرفه شما و فروش محصولاتتان می شود. مشابه همین جریان را در وب سایت بر بستر اینترنت داریم و مطابق قوانین سئو انجام می شود.

Search Engine Optimization یا SEO به معنای بهینه سازی موتور های جستجو می باشد. سئو روشی به منظور ارتقا رتبه یک وبسایت در موتور های جستجو است که منجر به افزایش بازدیدکننده ورودی از آن موتور جستجو می شود.

آموزش سئو

آموزش سئو روشی است که کلید جایگاه اول را به شما می دهد. با آموزش سئو شما یاد می گیرید که چطور وب سایت خود را به صدر نتایج جستجو برسانید از این طریق می توانید بازدید کننده بیشتری را روانه سایت خود کنید و مشتری و سود بیشتری به دست آورید. سئو سایت به رونق سایت شما کمک بزرگی می کند.

رقابت کسب و کارها به بستر اینترنت کشیده شده است و امروزه کسب و کارها به آنلاین شدن روی آورده اند و می خواهند از این میدان رقابت اینترنتی جا نمانند. داشتن یک وب سایت دیگر کاری نیست و مهم تر از آن به درآمد رساندن آن می باشد. 

آموزش سئو

آموزش بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، ناظر این رقابت است. با وجود اینکه مناسب‌سازی سایت با هدف تاثیرگذاری بر موتورهای جستجو انجام می‌گیرد، سئو و بهینه‌سازی سایت، منحصر به موتورهای جستجو نمی‌ شود و هدف از بهبود مطالب، ویژگی‌ها و امکانات سایت، تاثیرگذاری بر مخاطب است. بنابراین بخشی از سنجش سئو سایت شما از طریق بررسی تاثیر رفتار کاربران توسط گوگل صورت می‌گیرد. به همین دلیل، آموزش سئو به یکی از جدی‌ترین مباحث در بهبود رتبه سایت تبدیل شده است.

آموزش سئو

تنها عامل بهبود رتبه سایت، سئو می باشد. در سئو کلمات کلیدی long tail جایگاه مهمی دارند و توصیه می شود که کسب و کارهای نوپا برای رسیدن به صفحه اول نتایج موتورهای جستجوگر حتماً از این روش استفاده کنند و خود را در اقیانوس قرمز کلمات کوتاه غرق نکنند.

کلمات کلیدی long tail چیست؟

فرض کنید کلمات کلیدی کسب و کار شما قهوه می باشد اگر بخواهید روی کلمه کلیدی کوتاه مانند قهوه کار کنید باید ماه ها و حتی سال ها وقت بگذارید که اصلاً هم معلوم نیست نتیجه بگیرید. اما روش بهتر این است که از کلمات کلیدی بلندتر یا همان long tail شروع کنید مانند قهوه ترک خالص! رقابت در کلمات کلیدی بلند، کمتر است و راحت تر و سریع تر به صدر نتایج می آیید.

آموزش سئو

سایت تخصصی و حرفه ای سئو اینجا به شما عزیزان کمک می کند و از شما عزیزان برای دیدن از این سایت و افزایش دانش خود در زمینه های مختلف همچون آموزش سئو سایت دعوت می کند.

راهنمای خرید پنکک مرغوب و متناسب با پوست

learnroz بازدید : 4 شنبه 03 آبان 1399 نظرات ()

استفاده از پنکک می تواند آرایش شما را زیبا و دلنشین و طبیعی کند. خانم هایی  که دارای آرایشی طبیعی هستند حتما از پنکک استفاده می کنند. این نوع وسیله آرایشی اگر از نوع مرغوبش انتخاب شود می تواند تاثیر گذاری عالی روی آرایش و چهره تان داشته باشد.

اما چه پنککی بخریم که استاندارد باشد و از کیفیت آن راضی باشیم؟ در این مقاله می خواهیم روش های انتخاب خرید پنکک اصل و استاندارد را به شما نشان دهیم. پس با ما همراه باشید.

خرید پنکک مناسب پوست صورت

پوستتان چرب است یا خشک؟

 آیا پوست صورتتان را می شناسید؟

چه میزان آب زیر پوست خود دارید؟ 

پوست تان در زمستان ها خشک و در تابستان ها چرب است؟ یا خشکی و چیا چربی صورتتان را همیشه احساس می کنید؟

می دانید که اگر لوازم آرایشی را براساس پوستتان انتخاب نکنید لوازم آرایشی تاثیر معکوس روی آرایشتان دارد؟ 

به جای زیباتر شدن شما را زشت می کند و از زیبایی خدادادی شما هم می کاهد؟

همان طور پوست های مختلفی داریم، هنگام خرید پنکک و کرم پودر باید دقت کنیم که این اختلاف ها در نوع پنکک انتخابی ما رعایت شده باشد.

اگر به صورت کلی بخواهیم به پنکک نگاه بیندازیم، به دلیل ماهیت پودری مانند بودن پنکک، با پوست های چرب بسیار سازگارتر است.

خرید پنکک اورجینال

ویژگی هایی که باید هنگام خرید پنکک آن ها را در نظر بگیریم:

پنکک میتواند چربی روی پوست که هر چند ساعت توسط پوست تولید می شود را کنترل کند. در نتیجه از جوش و آکنه هایی که از چربی زیاد روی پوست ایجاد می شود جلوگیری می کند.

پنکک باید کاور و پوشانندگی بالایی برای پوستتان ایجاد کند. پس هنگام خرید پنکک حتما تست پوشانندگی انجام دهید تا از میزان کاور آن مطمئن شوید.

 پنکک های مرغوب کل لکه های موجود روی پوست را می پوشاند و به مدت بیشتری روی پوست باقی می ماند. اما در مقابل خرید پنکک نامرغوب و فیک می تواند چهره نازیبا برایتان بسازد که خیلی سریع هم از روی پوستتان پاک می شوند. پوشانندگی پنکک اصل و مرغوب به قدری بالا است که می تواند شما را از استفاده از کرم پودر بی نیاز کند. اگر شما پوست چربی دارید که خیلی هم دارای لکه های تیره و قهوه ای نیست می توانید مرحله کرم پودر زدن را مخصوصا برای ارایش های روزانه که نیاز به آرایش سبک دارید حذف کنید.

اگر بعد از اینکه روی پوستتان پنکک زدید و دیدی که صورتتان خشک شده، پوسته پوسته شده و به خارش افتاده بدانید که یا پنککی که خریداری کردید مناسب پوست شما نیست و یا اینکه پنکک شما اصل و درجه یک نیست. در هر دو حالت پیشنهاد میکنیم که استفاده از این نوع پنکک را محدود کنید تا بیشتر از این به پوستتان آسیب نزنید.  قبل از استفاده از پنکک برای خانم هایی که پوست خشک دارند توصیه می شود حتما صورتشان را با کرم های مرطوب کننده ماساز دهند تا مقداری از خشکی صورت برطرف شود.

 

هنگام خرید پنکک دقت کنید که بافت آن نرم و ابریشمی باشد. پنکک های که در پالت سفت و زمخت مانند سنگ هستند تقلبی می باشند. پنککی که استاندارد است میزان چربی و آب کنترل شده ای دارد که باعث شود روی پوست به خوبی بخوابد البته به شرطی که درست انتخاب شود. اما پنکک تقلبی روی صورت شما می ماسد.، زیبایی شما را کاهش می دهد و به پوست صورتتان هم آسیب وارد می کند.

خرید پنکک تقلبی می تواند به پوستتان آسیب جدی بزند. شما پنکک را به پوستتان می زنید که لکه های قهوه ای پوستتان را بپوشانید. اما اگر پنکک تان تقلبی باشد خودش می تواند باعث ایجاد لکه های تیره و سفیدک روی پوست شود.

خرید پنکک مناسب پوست

در کنار سلامت و اورجینال بودن پنکک و توجه به کیفیت آن، باید به رنگ پنکک هم توجه کنید. اگر می خواهید این ابزار آرایشی بالاترین تاثیر را پوستتان داشته باشد و آرایش تان را طبیعی و نچرال کند، هنگام خرید پنکک باید به رنگ پوستتان هم توجه داشته باشید و آن را با توجه به تنالیته پوستتان انتخاب کنید. پنکک رنگ های زیادی دارد که همه آن در تنالیته پوست های مختلف است. سردی و گرمی پوستتان را بشناسید و متناسب با آن خرید پنکک انجام دهید.

هنگام خرید پنکک دقت کنید که ابزار آرایشی تان دارای پد مخصوص باشد. با کمک این پد، پنکک را میتوانید بهتر روی صورتتان پخش کنید. اگر پنکک پد نداشت حتما از یک براش یا قلمو استفاده کنید. استفاده از براش به جای پد بیشتر توصیه می شود چرا که می تواند به میزان دلخواه پودر پنکک را روی پوستتان قرار دهید و کاور خوبی ایجاد نمایید.

روبی سان برندی معتبر و جهانی است. و شما می توانید با یک قیمت منطقی و مناسب لوازم آرایشی خود را خریداری کنید تا خیالتان هم از بابت کیفیت آن راحت باشد.

کفش و کلاه ایمنی را فراموش نکنید

learnroz بازدید : 7 سه شنبه 29 مهر 1399 نظرات ()

وظیفه ی عقلی و شرعی ماست که از سلامت تن و بدنی که خداوند به ما داده، محافظت کنیم. وجود نکات و تجهیزات ایمنی به همین دلیل است. یک سری صدمات بدون شک جبران نمی شوند. اگر شما کلاه ایمنی نداشته باشید و با سقوط مقداری مصالح ساختمانی، حداقل برای مدتی با سلامتی بدرود خواهی کرد. اگر از سنگین بودن کفش های ایمنی گله دارید و پوشیدن آن شما را دچار خستگی می کند. خب بدون شک شما در انتخاب کفش ایمنی اشتباه کرده اید. باید در انتخاب خود تجدید نظر کنی و ثانیا آن را در ادامه ی متن در بخش مشخصات کفش ایمنی توضیح خواهیم. در مورد کلاه ایمنی نیز به همین صورت است و حرارت یا سنگین بودن افراد را هر چند سلامتی خود را دوست داشته باشند، از خرید کلاه ایمنی منصرف می کند.

کلاه ایمنی

انتخاب درست کفش ایمنی

برای تولید کفش ایمنی مناسب استفاده از چرم طبیعی مناسب ترین گزینه است. فرمول کف کفش های ایمنی توسط شیمیدانان به گونه ای انتخاب شده که مولکول های درشت آن و ساختار تکراری اش یک پیوند قوی را ایجاد کنند. آستری زیره کفش ایمنی با تماس مستقیم با پای شما عرق آن را به خود می کشد. خطرات کارها می توانند بسیار متنوع باشند مثلا اگر با مواد داغ و مذاب، اجسام تیز و برنده، کارخانه های بزرگ صنعتی، تراشکاری و حتی کابینت سازی نیاز به کفش ایمنی دارند. همانطور که لباس آشپزی سفید برای آشپزها نشان رعایت بهداشت بود، کفش کار سفید هم برای افراد حاضر در کارخانه های غذایی تولید و عرضه می شود. اگر سایز و جنس را درست برداشته باشید، از مشکلات بعدی در امان هستید.یک کار وجود دارد که اهمیت وجود کفش ایمنی حین انجام آن و همچنین نوع کفش کار که انتخاب می شود، بسیار بالاست.

کفش ایمنی

 برقکارهای که با جریان قوی الکتریسیته سر و کار دارند؛ لازم است این افراد از کفش ایمنی مخصوص که نارساناست، استفاده کنند. این زیره ی عایق جلوی تشکیل مدار را می گیرد و جان فرد را از بلا دور می دارد.

کلاه ایمنی

کلاه ایمنی و حفاظت از سر شما

 

همیشه قرار نیست چیزی از بالا روی سر شما سقوط کند؛ گاهی ممکن است به یک جسم ثابت که دید خوبی از آن ندارید، برخورد کنید و سر حساس ترین عضو بدن شماست. داشتن کلاه ایمنی همچنین مانع این می شود که موی شما در قطعات چرخان صنعتی گیر بیفتد. اگر جریان الکتریکی به کلاه ایمنی وارد شود، دفع شده و خطری شما را تهدید نمی کند. متداول ترین کلاه ایمنی، مدل زرد رنگ آن است. در تمام محیط هایی که پروژه عمرانی در دست اجراست، می توانید این کلاه ایمنی را مشاهده کنید. اگر بعد از خواندن این مطالب قصد خرید کفش ایمنی یا کلاه کار را داشتید، معطل نکنید و با خرید اینترنتی از وب سایت unexsafety.com اقدام کنید.

 

رپورتاژ آگهی چه توانایی هایی می تواند داشته باشد

learnroz بازدید : 15 دوشنبه 28 مهر 1399 نظرات ()

در زمان تماشای یک فیلم یا سریال حساس چه واکنشی نسبت به پخش آگهی میان برنامه دارید؟ آیا فریاد میزنید؟! واکنش افراد مختلف متفاوت است. ممکن است کسی فریاد بزند، بر اثر خشم ناسزا بگوید، به دیوار مشت بکوبد یا حتی به یک لبخند تلخ از سر نارضایتی بسنده کند. به راستی آیا سفارش دهنده ی آن تبلیغ نمی داند که چه بازخوردی از شما می گیرد؟ اگر مثلا به جای وسط آن سریال در میان برنامه شمیم باران تبلیغ می کرد، شما چه واکنشی داشتید؟ بله شاید خوشحال هم می شدید و هیچ وقت هم دیالوگ های آن در خاطر شما نمی ماند. در این مطلب درباره ی رپورتاژ آگهی با عملکردی بسیار شبیه ولی شکل گرفته در فضای اینترنت با شما خواهیم بود. توانایی های وسیع رپورتاژ آگهی را در نظر بگیرید.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی چه فرقی با تبلیغات (TV ads) دارد

مهمترین تفاوتی که تبلیغات تلویزیونی با رپورتاژ آگهی دارند در بستر منتشر کننده ی آن است. از وقتی کسب و کارها به سوی آنلاین شدن رفتند، زمینه ی تبلیغات تغییر کرد و روی world wide web قرار گرفت. خب در این فضای لایتناهی چه جایی می تواند برای رپورتاژ آگهی مناسب باشد؟ رپورتاژ آگهی دقیقا چه نوع تبلیغی است؟

رپورتاژ آگهی یک محتوای متنی همراه با تصویر است که درون سایت های پر بازدید و پر مخاطب، به شکل غیر مستقیم تبلیغات برای شما انجام می دهد. متن رپورتاژ آگهی حدود 1000 کلمه است که برای سایت ها و مجله های مختلف ممکن است کمی از نظر تعداد کلمه بالا و پایین داشته باشد. این محتوا قرار است به طور غیر علنی شخص شما، محصول یا خدمات شما را معرفی کند. نوشتن چنین محتوای شاید به خودی خود سخت باشد ولی وقتی بدانید که قرار است اصول سئو سایت هم در آن رعایت شود، دست به قلم بردن برای رپورتاژ آگهی دشوارتر خواهد شد.

رپورتاژ برای سئو چه می کند

رپورتاژ برای سئو چه می کند

قصد از انتشار رپورتاژ آگهی فقط جذب مخاطب نیست. هر چقدر هم که خوش قلم باشید و جذاب بنویسید، شاید نتوانید همه ی افراد را برای خواندن مطلبتان قانع کنید؛ برای این که بهترین استفاده از رپورتاژ آگهی داشته باشیم، پیشنهاد ایران رپرتاژ که یکی از قدیمی کارهای این رسته است، دادن کمترین تعداد یعنی چیزی بین 1 تا 3 پیوند درون متن است که به صفحات با اهمیت و هدف گذاری شده در سایت شما ختم می شوند. با این روش شما هم برای مشتریان آگهی پخش می کنید، هم از رپورتاژ آگهی و در واقع اعتبار سایت منتشر کننده رپورتاژ کمی اعتبار برای سایت خود قرض می کنید. 

رپورتاژ آگهی

نحوه ی خرید رپورتاژ آگهی

 

ایران رپرتاژ با استفاده ی صحیح از ارتباطات خود و همچنین هنر نویسندگان خبره می تواند برای شما یک متن رپورتاژ آگهی با کلمات و موضوع مورد نظر شما آماده کند. در ادامه ی راه انتشار شما می توانید از سایت هایی که ایران رپرتاژ پیشنهاد می کند استفاده کنید یا اینکه خودتان با سلیقه ی شخصی سایتی را برای رپورتاژ خبری انتخاب کنید. اگر به دنبال قیمت و تعرفه رپورتاژ آگهی هستید می توانید ایران رپرتاژ را جستجو کنید.

چرا بعد از جراحی بینی دچار تورم می‌شود؟

learnroz بازدید : 7 یکشنبه 27 مهر 1399 نظرات ()

تورم بعد از جراحی بینی یک عارضه طبیعی و بخشی از روند درمانی بینی می‌باشد. خیلی از افراد اشتیاق زیادی برای دیدن فرم نهایی دارند و توقع دارند فوراً فرم اصلی بینی را ببینند، این اشتیاق قابل درک می‌باشد اما بعد از عمل بینی، مدت زمانی طول می‌کشد تا ورم بخوابد و در این دوره بهتر است صبر پیشه کنید و به توصیه‌های پزشک خود پایبند بمانید.

میزان تورم بینی از فرد به فرد دیگر متفاوت می‌باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما بهتر است تشخیص دهید که ورم شما جز کدام دسته از ورم‌ها می‌باشد که روش درمانی مختص آن را پیش بگیرید

برای افراد مهم است که چه مدت طول می‌کشد تا ورم بینی برطرف شود و در این مدت چکار باید کرد. اغلب جراحی‌ها نتایج خود را بعد از سه ماه نشان می‌دهند در حالی این شرایط برای بینی‌های گوشتی متفاوت می‌باشد و ممکن است بعد از شش ماه تورم اولیه برطرف گردد.

ورم بینی بعد از جراحی بینی

علت ورم بینی بعد از جراحی بینی چیست؟

حین جراحی، پوست بینی از روی استخوان برداشته شده تا  جراح بتواند به استخوان و بافت غضروفی داشته باشد. بعد از اتمام جراحی، دوباره پوست به روی استخوان بازگردانده می‌شود بنابراین یک فضای خالی بین پوست و استخوان به وجود می‌آید. در این فضای خالی بافت مایعات تجمع می‌کنند که موجب تورم بینی می‌گردد که بعد از گذشت یک سال این ورم برطرف می‌شود. البته زخم‌های ناشی از برش‌های جراحی نیز در اثر جوش خوردن، به تورم بیشتر بینی کمک می‌کنند.

چسب زدن و ماساژ بینی از جمله کارهایی است که نه تنها به فرم دهی بینی کمک می‌کند بلکه جنبه درمانی نیز دارد و در کاهش تورم بعد از جراحی بینی نقش بسزایی دارد. توجه داشته باشید که این اقدامات باید تحت نظر و آموزش پزشک انجام شود نه اینکه خودسرانه خودمان هر طور دلمان می‌خواهد یا به گفته اطرافیان، این روند را مختل کنیم. چه بسا این اقدامات خودسرانه عواقب ناخوشایند و گاهاً جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت

عوارض جراحی بینی

چه عواملی در ورم بینی تأثیر دارند؟

به جز نحوه جراحی بینی، عوامل دیگری در میزان ورم بینی موثر هستند. این عوامل شامل موارد زیر می‌باشند:

نوع بینی

بینی استخوانی کمتر دچار ورم می‌شود و زودتر هم بهبود می‌یابد. در حالی بینی گوشتی، به دلیل ضخیم بودن پوست و لایه چربی زیر پوستی، تورم شدیدتری دارد که برای رفع آن باید زمان بیشتری صبر کرد. اقدامات بعد از جراحی بینی مانند چسب زدن و ماساژ دادن برای هر کدام از انواع بینی استخوانی و گوشتی متفاوت می‌باشد.

ورم بینی بعد از عمل بینی

مهارت جراح

فرقی ندارد که جراحی بینی به روش باز یا بسته صورت گیرد، اگر هر کدام به درستی انجام نشود ممکن است تورم بیشتر شود.

میزان تغییرات بینی

هر چقدر تغییرات بیشتر بر بافت غضروفی و استخوانی بینی وارد شود، تورم شدیدتر خواهد بود. شکستگی عمیق و زیاد، جوش خوردگی‌های عمیق‌تری دارد که این عامل در تورم نقش پررنگی دارد.

کاهش ورم بینی

برای کاهش ورم بینی باید از پزشک خودتان مستقیماً دستور بگیرید چرا که بهتر از هر کسی به شرایط و نیازهای جسمانی شما آگاه می‌باشد.

قفل الکترونیکی سامسونگ و توانایی های آن

learnroz بازدید : 10 یکشنبه 27 مهر 1399 نظرات ()

با وسایل الکترونیکی تا چه حد آشنا هستید؟ آیا می دانید جریان الکتریکی با عبور از رساناها و اجسام مختلف چه توانایی هایی می تواند داشته باشد؟ چرا بیشتر تجهیزات الکترونیکی در ایران از برند سامسونگ هستند؟ آیا روابط دیپلماتیک ایران و کره جنوبی تنها مسبب این اتفاق است؟ سامسونگ جزو با تجربه ترین سازنده های صنعت الکترونیک است؛ این برند عملا می تواند با رقبای اروپای غربی، شرقی و حتی آمریکایی رقابت کند. قفل الکترونیکی سامسونگ هم چیزی از بقیه ساخته های آن کم نداشته و توانسته تقریبا بازار را قبضه کند. در این مطلب با بررسی قفل الکترونیکی سامسونگ و توانایی های آن شما را با آن آشنا می کنیم.

قفل الکترونیکی سامسونگ

سامسونگ چند نوع قفل الکترونیکی دارد؟

دسته بندی قفل های الکترونیکی سامسونگ به طور کلی بر مبنای روش های دسترسی است. یعنی این که چطور قفل سامسونگ شما باز و بسته می شود. در مورد بسته شدن 90% مواقع اتفاقی که روی می دهد، بسته شدن اتومات زبانه ی قفل است. قفل الکترونیکی سامسونگ بعد از این که شما درب را پشت سر می بندید، اتوماتیک وار قفل می شود. از نظر همین روش های دسترسی متفاوت قفل الکترونیکی سامسونگ به دسته های زیر تقسیم شده است:

قفل الکترونیکی کارتی سامسونگ که با استفاده از کارت های RFID که به صورت استیکرهای کوچک یا در سایز کارت های مترو هستند باز می شوند.

قفل الکترونیکی سامسونگ

قفل های الکترونیکی رمزی که قبل از تکمیل این ساختار قفل های دیجیتالی برای صندوق های مهم به خصوص در بانک استفاده می شد. قفل الکترونیکی رمزی سامسونگ معمولا از لحاظ طراحی ظاهری و زیبایی بصری هم در سطح بالایی قرار می گیرد. 

قفل الکترونیکی سامسونگ مدل های اثر انگشتی که با استفاده از این خصوصیت منحصر به فرد بیومتریک عمل می کند. در حال حاضر این نوع قفل امن ترین قفل الکترونیکی سامسونگ به حساب می آید که بیشتر به صورت ترکیبی با قفل رمزی یا کارتی استفاده می شود.

قفل سامسونگ

روش خرید قفل الکترونیکی سامسونگ

 

قصد شما از خرید یک قفل جدید بدون شک امن تر کردن منزل، محیط کار یا هر مکان مهم دیگری است. اگر نتوانید به درستی در مورد خرید خود تصمیم بگیرید و انتخاب جامعی داشته باشید، به جای یک راهکار مفید دچار یک دردسر جدید می شوید. قفل الکترونیکی سامسونگ تنوع بسیار زیادی دارد. این که می خواهید به چند نفر اجازه ی عبور دهید و چطور آن ها را کنترل و نظارت کنید را قبل از خرید قفل دیجیتال پیش بینی کنید تا بعدا مشکلی پیش نیاید. برای آشنایی بیشتر می توانید وب سایت Samsunglock.support را نظاره کرده و با خرید قفل الکترونیکی سامسونگ قویترین پشتیبانی در سطح کشور را دریافت کنید.

هر آنچه که درباره سئو عربی باید بدانید.

learnroz بازدید : 13 سه شنبه 22 مهر 1399 نظرات ()

سئو عربی چیست؟

آیا تا به حال چیزی درباره سئو چند زبانه یا Multilingual seo شنیده اید؟  در هر زبانی کلمات کلیدی وجود دارد و مردم هر کشور با هر زبانی نیازها و خواسته هایشان را در گوگل یا سایر موتورهای جستجو سرچ می کنند. افرادی هم که زبان اصلی آنها عربی است از این قاعده مستثنی نیستند. در این مقاله می خواهیم درباره سئو عربی و مشاورانی که سایت را از نظر عربی برای شما بهینه می کنند صحبت کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

سئو عربی چیست؟

به مجموعه قوانین بهینه سازی سایت برای کشورهای عربی و کسانی که زبان اول آنها عربی است سئو عربی می گویند. قوانین بهینه سازی سایت در همه زبان ها یکسان است، به طور مثال در هر زبانی باید لینک سازی های داخلی انجام بگیرد، باید از تگ های هدر برای مشخص کردن بخش های مختلف محتوا استفاده کرد، برای بالا بردن اعتبار دامنه و همچنین رتبه سایت، بک لینک می زنند، سرعت و امنیت وبسایت را افزایش می دهند و غیره. تنها چیزی که در زبان های مختلف دنیا برای سئو فرق می کند کلمات کلیدی و محتوا است.

سئو عربی


آیا حقیقت دارد که گوگل کلمات زبان انگلیسی را بهتر و سریع تر ایندکس می کند؟

گوگل، غول اینترنتی هر روزه با آپدیت کردن الگوریتم هایش سعی در پیشرفت داشته است اما چرا؟ ربات های خزنده گوگل در حال حاضر نسبت به ده سال پیش بسیار پیشرفت کرده اند و دلیلش هم این است که هوش مصنوعی گوگل تمام تلاشش را می کند تا به ذهن انسان نزدیک شود. هیچ بعید نیست که تا مدتی دیگر ربات های گوگل دقیقا مانند یک انسان فکر کنند.

خدمات سئو عربی

گوگل در زبان هایی مانند فارسی و عربی نسبت به انگلیسی دیرتر به کشف کلمات کلیدی و محاوره ای شدن کوئری های کاربران روی آورده است. اگر دقت کرده باشید وقتی یک عبارت را در گوگل جستجو می کنید، بسیاری از پیشنهاداتی که گوگل به طور پیش فرض برای شما می آورد به زبان کاملا محاوره ای است و این مسئله نشان می دهد هوش مصنوعی گوگل چقدر در زمینه درک معنا و مفهوم کلمات پیشرفت کرده است، حتی در زبان عربی.

مشاوره سئو عربی

مشاوران در سئو عربی چه اقداماتی انجام می دهند؟

مشاورانی که در زمینه سئو عربی کار می کنند اول باید پرسونای مخاطب هدف خود را شناسایی کنند، یعنی بدانند مشتریان آنها چه کسانی هستند، چه خواسته هایی دارند و چه عباراتی را جستجو می کنند. به این ترتیب می توانند پر جستجو ترین عبارات کلیدی که مرتبط با موضوع سایت شما است را پیدا کنند و آنها را در عنوان، توضیحات و در سراسر متن های سایت به کار ببرند و البته که چگالی کلمه کلیدی را رعایت می کنند.

برای پیدا کردن این کلمات عربی راه های زیادی وجود دارد؛ مثلا پیشنهادات خود گوگل و ابزارهایی مانند KW Finder، گوگل ترندز،  keyword planner و ابزارهای مفید دیگر.

بهترین شرکت برای سئو عربی

بهترین شرکت بهینه سازی سایت برای سئو عربی

 

سئو عربی کار سختی است چون با یک زبان بیگانه سروکار داریم به همین دلیل شرکت های محدودی در تهران هستند که این کار را انجام می دهند. شرکت سئو اینجا یکی از بهترین شرکت های سئو است که کارشناسان آن در زمینه سئو عربی نیز فعال هستند و بهترین نتایج را در پروژه های خود گرفته اند. برای اطلاعات بیشتر درمورد این آژانس بهینه سازی سایت، می توانید به سایت سئو اینجا مراجعه کنید.


تعداد صفحات : 2

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 56
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 29
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 34
 • بازدید ماه : 149
 • بازدید سال : 1,199
 • بازدید کلی : 2,517